Zdecydowałeś się na kota? Pomyśl o potrzebnym wyposażeniu

Posted on 08/10/2018 7:19am

„Miauczy kotek: miau...Coś ty, kotku miał?....Miałem ja miseczkę mleczka, teraz pusta jest miseczka, a jeszcze bym chciał...” To tylko słowa wierszyka dla dzieci, ale jakie prawdziwe. Wszak koty to nie lada łasuchy, szczególnie małe kotki...
słodki kot
Author: Tom Page
Source: http://www.flickr.com
Dlatego warto wiedzieć, iż niewielka ilość jakościowo dobrej karmy dla kociąt (w ofercie uszczęśliwi naszego pupila na długi czas. Naturalnie temat dotyczy karm z wyższej półki, które dostarczają kotu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dzięki którym będzie mógł chlubić się zdrową sierścią i dobrą kondycją. Gotowe pokarmy dla kotów w prosty sposób umożliwiają swoim – wyposażonym w witaminy - składem, zagwarantować prawidłowo skomponowaną dietę naszemu kotu. Zaś minimalna dawka wody w suchych karmach umożliwia dłużej zachować ich świeżość. Gdy zapewnimy jej właściwe warunki długo zachowa walory odżywcze. Z uwagi na tę okoliczność kocią karmę możemy kupić w sklepach internetowych. Bezpiecznie, w krótkim czasie i w domowym zaciszu będziemy mogli spokojnie zorientować się w ofercie sklepu.Karma, obroże, żwirek dla kota, legowiska – można dokonywać wyborów, dumać nad kolorami czy modelami (przejdź do sklepu). W dodatku, niepotrzebne będzie wnoszenie sprawunków do domu, gdyż poczta czy też firma kurierska dostarczy nam kocie pożywienie pod same drzwi.

W sklepach zoologicznych, tych na naszych ulicach i tych w internecie, znajdziemy karmy przeznaczone dla kociąt, kotów dorosłych, kastratów oraz tych z nadwagą. Tak, koty także walczą z kilogramami i także pod czujnym okiem specjalisty, w tym przypadku. Ale jak takiego delikwenta dostarczyć do gabinetu? Najsprawniej poradzi sobie z tym dylematem torba do przenoszenia kota. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie planuje regularnych i długich podróży ze swoim pupilem, a wyjście z miejsca zamieszkania na ogół ogranicza się do wspomnianej już, prostej drogi do weterynarza. Torba ma wiele walorów: ważne, jest funkcjonalna i praktyczna w przechowywaniu - można ją łatwo złożyć i przetrzymać w szafie, bez potrzeby szukania odpowiedniego miejsca. Oprócz tego zwykle posiada wygodny pasek do zawieszenia na ramieniu – przypomina więc torebkę. Kiedy pojawią się zabrudzenia torbę naturalnie możemy wyprać.

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, więc może warto już teraz przejrzeć ofertę sklepów w sieci i wybrać odpowiedni podarunek dla naszego zwierzaka.