York nowym członkiem naszej rodziny – jaką wyprawkę trzeba kupić?

Posted on 16/08/2020 7:46am

Yorki stanowią szczególnie wdzięczne i kochane pieski – z tego właśnie powodu wiele osób wybiera zakup pieska właśnie tej rasy.
Jednakże prawidłowa pielęgnacja Yorka jest dosyć wymagająca i kosztowna. Jakie preparaty i akcesoria powinniśmy nabyć, gdy w naszym domu pojawił się mały York?

Kucyk i dziewczynka
Author: pxlcookies
Source: http://www.sxc.hu/


Najważniejszą kwestię stanowi odpowiednie żywienie naszego futrzaka, trzeba więc zakupić dobrą, pełnowartościową karmę. W sytuacji Yorków dobrym wyborem jest karma (zobacz: dobre karmy dla psa) Bosch Junior. Ma ona wszystkie konieczne mikroelementy i składniki odżywcze, które są korzystne dla zwierzaka i zagwarantują mu zdrowy rozwój. Karma Bosch Junior jest dość drobna i charakteryzuje się miękkością – mały York z powodzeniem poradzi sobie z jej zjedzeniem.


Kolejna istotna sprawa to spacery. Każdy pies przysmaki dla psa naturalne potrzebuje prawidłowej dawki ruchu – nawet tak mały jak York. Musimy zatem kupić smycz dla Yorka i wychodzić z naszym Pupilem na spacery – najlepiej 3 razy dziennie. Wbrew pozorom Yorki mogą być dość silne, pomimo swojej drobnej budowy. Warto zatem zatroszczyć się o to, by smycz dla Yorka była wykonana z trwałego, odpornego na zerwanie materiału- .


Sierść Yorków potrzebuje szczególnej pielęgnacji – częste kąpanie staje się więc niezbędne. Należy jednak zakupić odpowiedni dla Yorka szampon, by nie podrażnić jego delikatnej skóry.
Tak samo ważne jest także częste wyczesywanie pupila. Dzięki czesaniu i kąpielom jego sierść zyska połysk i będzie się pięknie prezentować. Pamiętajmy, że czysty piesek to szczęśliwy piesek!

Tags: dom, kupić, Pupile