Wyprawka dla małego psa, a zatem co kupić, aby zaopiekować się nowym domownikiem?

Posted on 18/07/2020 7:38am

Posiadanie w domu psa czy kota to nie wyłącznie przyjemności, ale i szereg obowiązków, o których powinniśmy pamiętać, jeżeli nasz zwierzak ma być szczęśliwy. Do zasadniczych poza odwiedzinami u weterynarza, by podać potrzebne szczepionki i zweryfikować ogólny stan zdrowia naszego pupila, należy również nabywanie koniecznych rzeczy w sklepie zoologicznym. Jeśli w naszym domu ma pojawić się mały, przeuroczy kotek, sprawdźmy co będzie nam potrzebne.

karma dla zwierząt
Source: www.sxc.hu
To bezapelacyjnie odpowiednia karma, dostarczająca czworonożnemu przyjacielowi cennych składników odżywczych, na przykład karma Brit junior - karma (zobacz: karma acana dla maltańczyka) brit junior dla małych psów. Nadaje się dla małych kociaków oraz gwarantuje im zdrowy rozwój. Ta karma na pewno będzie smakować twojemu Mruczkowi, a różnorodny wybór smaków pozwala na urozmaicanie codziennego jedzenia. Po drugie zwierzak powinien gdzieś spać. Dla kotów zaleca się specjalne domki, w jakich będą czuć się bezpiecznie, ale jeśli nie mamy miejsca, aby taki ulokować, sprawdzi się również normalne legowisko. Istotne, aby kociak swobodnie się w nim mieścił oraz aby było komfortowe. W przeciwnym wypadku wychodząc rano z sypialni spostrzeżemy, że nasz mały tygrysek rozłożył się na sofie w salonie, a tego raczej nie chcemy. Pozwalanie kotu na takie zachowania sprawi, że później zupełnie nie będziemy mieć nad nim kontroli. Do listy zakupów trzeba także jak najbardziej dodać miseczkę na jedzenie i wodę, smycz, jeśli zamieszkujemy w większym mieście i martwimy się, iż nie upilnujemy kora i preparaty na pchły dla kota, szczególnie gdy będzie wychodzić na samodzielne przechadzki (polecamy ten sklep). Można nabyć też jakieś mniejsze smakołyki, ale nie zbyt dużo, ponieważ zwierząt nie powinno się przekarmiać.szczeniaczek
Author: edgar0587
Source: http://www.sxc.hu
Lepiej jest ustalić konkretne godziny i za każdym razem o tej samej porze dopełniać kotu miskę. Gdy wybierzesz się do sklepu zoologicznego, z pewnością wyszukasz jeszcze więcej produktów, które zechcesz zakupić własnemu pupilowi. To np. zabawki, kotki kochają różnego typu różnobarwne piłki i myszki, którymi będą bawić się nawet wtedy, gdy nie będzie cię w domu, ponieważ na przykład pójdziesz rano do pracy. Dobrze zorganizować im w takowy sposób czas, aby nie czuły nudy oraz nie niszczyły ci mebli czy dywanu.

Tags: zabawki, smak, jedzenie, obowiązki