Własna hodowla rybek

Posted on 11/07/2018 10:39pm

Akwaria dla rybek lub terraria należy dobierać do wielkości naszej rybiej gromadki. Początkującym eksperci polecają nieduże typowe akwaria dodatkowo wzmacniane.
terrarium
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zależy nam by łatwo zacząć wystarczy szybko wybrać sklep terrarystyczny, gdzie zdobędziemy wszystko – począwszy od małych kamyczków, a na specjalistycznych odżywkach dla roślin kończąc. Jeśli jednak lubimy komplikować sobie każdą sytuację możemy zdecydować się na własnoręczne przyszykowanie żwiru i wystroju terrarium. Można udać się za miasto, aby wybrać ciekawe kamyczki – na przykład granity i różne inne, ożywiające wyjątkowe terrarium - .

Temperatura i światłoPrzygotowując akwarium do wypuszczenia rybek, dobrze jest, by przemyśleć, jakie rybki zamierzamy posiadać. Trzeba dobrać je tak, aby temperatura wody, w której mają pływać była odpowiednia dla całej gromadki. Lampy grzewcze ze sklepu (/) to typowe urządzenia, utrzymujące ciepło w akwarium. Pamiętajmy jednak, że lampa pod pokrywą – w zależności od typu świetlówek – także może podwyższyć temperaturę. Znacznie więcej na ten temat: kliknij tu

Filtracja wody

By stworzyć rybkom odpowiednie warunki, koniecznie trzeba zadbać o filtrację wody. Filtry do akwarium każdy może znaleźć na wielu aukcjach internetowych i sklepach akwarystycznych w Internecie - . Wybór urządzenia jest zależny od wielkości akwarium. Nieduże filtry wewnętrzne najlepiej pasują do niewielkich akwariów, a filtry zewnętrzne idealnie sprawdzają się w w tych spektakularnych zbiornikach.

Tags: akwaria, roślin