W którym miejscu nabyć rasowego psa?

Posted on 13/08/2022 8:05am

Każdy posiadacz kota czy psa na pewno chciałby, żeby jego zwierzę poza tym, że nie potrzebuje ciągłej, bardzo drogiej opieki oraz jest zdrowe, budziło powszechny podziw. Bardzo często na spacerze obejrzeć można by pięknego, pełnego witalnych sił psa, który wielokrotnie prowokuje do pozytywnych, pełnych zachwytu opinii, które powodują z pewnością niezwykle dużo radości właścicielowi.


Wyłączne miejsce, w jakim moglibyśmy nabyć nowego pieska jest hodowla zwierząt.
hodowla zwierząt
Author: California Department of Fish and Wildlife
Source: http://www.flickr.com


Związek Kynologiczny, który skupia sympatyków hodowli konkretnej rasy, również poprowadzi krok po kroku tak, aby bez ryzyka i bezpiecznie nabyć psa, z którego będziemy bardzo zadowoleni. Coraz częściej hodowle posiadają strony online, na których moglibyśmy odnaleźć konkretne informacje, które dotyczą szczeniąt oraz formalności zakupowych i dane teleadresowe hodowli. Metryka jest dokumentem, który poświadcza rasowość psa. Posiada ona pieczęć oddziału oraz podpis jego przedstawiciela, dane psa, dane jego właściciela i hologram związku. HodoWCa ją otrzymuje tuż po kontroli urodzonego miotu. Rodowód jest to rozszerzenie metryki o kolejne pokolenie oraz dodatkowe dane. Posiadając powyższe dokumenty zarejestrować możemy psiaka w związku kynologicznym.

Gdy uznasz, że warto zgłębić większą ilość szczegółów powiązanych z prezentowaną tutaj tematyką, zerknij na źródło (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,kontakt.html) - w tamtym miejscu odnajdziesz pokrewne zagadnienia.

Nabywając rasowego psa każdy chciałby posiadać gwarancję, że ten szczeniak będzie należał do danej rasy.


Posiada informacje, które tyczą się rodziców szczeniaka, ich osiągnięć, szkoleń jakie przeszły w trakcie swego życia oraz badań. Wyrobienie tego typu dokumentu jest dobrowolne i nikt nie może nas zmusić, żebyśmy tego typu dokumenty mieli. Należącego do nas psa nie musimy poddawać również dalszej hodowli jeżeli sobie tego nie życzymy, w takiej sytuacji nie uczestniczymy z nim w wystawach. Jest to dokument, który potwierdza, że nasz psiak nie pochodzi z miejsca przypadkowego, ale zrodził się w prawdziwej hodowli i jest wynikiem przemyślanej oraz dobrze prowadzonej działalności hodowlanej właściciela.
Zapewnia nas, że kupowane przez nas zwierzę oraz jego przodkowie wolni byli od uwarunkowanych genetycznie wad budowy oraz niezwykle częstych chorób. Hodowcy, którzy mają zwierzęta z rodowodem od samego początku, zatem od narodzin, zazwyczaj bardzo troszczą się o swoje maluchy.

Tags: owad, WC, ko, kupić