W jakich okolicznościach nowoczesna elektroniczna obroża może okazać się przydatna?

Posted on 21/05/2022 7:30am

Czy wiesz, że w obecnych czasach przeróżne nowości technologiczne zawitały także do takiej branży jak kynologia? Istnieją specjalne nowoczesne obroże, jakie nie tylko niezwykle ułatwiają przy tresowaniu psa, lecz także sprawiają, że nie będziemy musieli obawiać się, że pies zniknął bezpowrotnie w czasie jakiegokolwiek dalszego Spaceru.


Tego typu obroża elektroniczna to urządzenie, z jakim najpierw należałoby psa poznać tak, aby nie bał się nowego elektronicznego Urządzenia.


Działa ona jak wydłużenie dłoni właściciela. Mianowicie po wciśnięciu przycisku, który mieści się na pilocie do obroży, przesyłany jest lekki impuls elektryczny, jaki powoduje, że wytrenowany wcześniej pies przestaje robić nieodpowiednią czynność. Wymieniona elektroniczna obroża przydaje się w wielu wielokrotnie spotykanych sytuacjach.

Jeżeli Twoim zdaniem prezentowany tekst jest wciągający, to zobacz też pomocne źródło (https://alpaki.pl/), które ma absorbujące informacje - one zapewne Cię zaciekawią.

Dla przykładu w tym czasie, gdy pies ma skłonności myśliwskie i uwielbia biec za napotkaną np. w lesie zwierzyną. Odmiennym wielokrotnie spotykanym dowodem mogą być skaczące (z różnych powodów) na ludzi psy. Wtedy, żeby uspokoić psa, wystarczy jedynie naciśnięcie jednego przycisku. To niezwykle ważne dla klientów, którzy mogą nie przepadać za takim witaniem przez naszego pupila.


obroża elektroniczna
Author: Helena Polak
Source: http://www.flickr.com
pies
Author: Scott Akerman
Source: http://www.flickr.com


W rzeczywistości sytuacji, kiedy tego typu obroże mogłyby się przydać jest bardzo dużo, lecz nie należałoby za często używać z tego typu obroży.


Przecież wydawane psu polecenia powinny być przejrzyste i łatwe do zrozumienia, z kolei włączanie wibracji, które następują po naciśnięciu wspomnianego przycisku, mogłyby wywołać u psa irytację. A taka obroża nie powinna służyć przecież do drażnienia naszego pupila.

Tags: ko, Urządzenia, Spacer