W jaki sposób zabezpieczyć nasz ogród przed czworonogim pupilem?

Posted on 02/05/2022 7:29am

W tej chwili mamy rozstrzygnięcie, estetyczne a także nadzwyczaj skuteczne problemu z dezerterami - psinami, czy też uciekinierami - kociakami. Możemy bowiem od jakiegoś czasu nabyć (również w sieci) tak zwane niewidoczne ogrodzenie dla psa.


Co to takiego jest oraz na jakich zasadach funkcjonuje postaram się pokrótce przybliżyć w niniejszym tekście. Jeśli Państwo jeszcze nie słyszeli o powyższym
Psiak
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
znakomitym wynalazku upraszczającym nam żywot a naszym pupilom gwarantującym swobodę, koniecznie przeczytajcie niniejszy artykuł o nowomodnych ogrodzeniach, jakich zupełnie nie widać. Niewidoczne ogrodzenie dla psa stanowi doskonałe wyjście dla osób, które mają problemy z własnymi psami. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zdyscyplinowanie psa, bez odbierania mu swobody oraz ruchu na swobodnym wybiegu. Reguła, na której działa takie ogrodzenie nie jest skomplikowana. W gruncie lokuje się kabel antenowy, grodząc w ten sposób terytorium, na jakim może poruszać się nasz zwierzak.

Pieskowi wkłada się obrożę z mikro elektryzatorem i od tego momentu mamy już kontrolę
Pani z psem
Author: Nan Palmero
Source: http://www.flickr.com
nad poczynaniami naszego psa. Teren jaki grodzimy podzielony jest na 2 sfery, na strefę ostrzegawczą a także część zakazaną. Czworonóg trafiając do pierwszej z nich, zaczyna słyszeć sygnały uprzedzające nadawane przez obróżkę . W chwili, gdy piesek zignoruje tenże znak, naruszy określoną przez nas strefę i wejdzie do obszaru zakazanego, obróżka wyda znak dźwiękowy razem z niedużym bodźcem elektrycznym, zmuszając go do odwrotu.

Jeżeli potrzebne Ci inne tego typu wiadomości na prezentowany tutaj temat, to bez wątpliwości potrzebne Ci to bogate wiarygodne źródło (https://sklep.acana.com.pl/23-sucha-karma-dla-kota).

Trzeba podkreślić, że bodziec nie czyni pieskowi znacznego bólu, ale jest zarazem dostateczny, aby piesek wycofał się. Psisko bardzo szybko nauczy się przemieszczać tylko po wskazanym terenie.

Wielką zaletą wspomnianego rozwiązanie jest to, iż wszelakie parametry jak moc bodźca czy szerokość strefy zakazanej i ostrzegawczej, zdołamy dowolnie dostosowywać przy pomocy radia. Instalując niewidoczne ogrodzenie dla psa mamy ewentualność nie tylko uniemożliwić rejteradę naszemu pupilowi poza wyznaczoną część ogrodu, ale też ochronić nasze rabaty lub też inne zagrożone rozkopaniem lub "podlaniem" przez czworonoga cenne miejsca. Tego typu ogrodzenia z powodzeniem wykorzystywać mogą także posiadacze kociaków jak też wszystkich innych zwierzaków domowych.

Tags: ogrodzenia