W jaki sposób przyszykować dom na przybycie pieska?

Posted on 29/01/2022 7:45am

Zaadaptowanie psa to bardzo poważna decyzja, która ma wpływ na całe Twe życie. Z tej przyczyny powinniśmy ją dobrze przemyśleć.


Pewnym z pierwszych wyzwań będzie z pewnością przygotowanie mieszkania na przybycie nowego domownika.
zwierząt domowych
Author: Tim Dutton
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście wystarczy nieco prostych wskazówek, aby ochronić się przed większością problemów. Jeszcze nim wejdziecie razem do domku, należy zabrać czworonoga na spacerek po okolicy. Niech zapozna się ze swoim nowym terytorium jak też pierwszy raz załatwi swoje potrzeby na dworze. Co po wejściu? Przede wszystkim, dokładnie wybierz punkt, w jakim będzie leżało posłanie pieska. Może oczywiście leżeć blisko twego łoża, jednakże gdy nie pragniesz dzielić sypialni ze zwierzakiem, postaraj się znaleźć odpowiedni zakamarek. Pamiętaj, że legowisko powinno być dla pieska miejscem, w jakim czuje się komfortowo. Posłanie powinno znajdować się w stałym miejscu, w którym nie ma przeciągów. Dobrze, aby było poza komunikacyjnymi ciągami mieszkańców. Dobrze także pamiętać, iż piesek uwielbia widzieć wszystko, i świetny widok z punktu wypoczynku pozwoli mu czuć się spokojniej. Istotny jest również stały dostęp do miseczki z wodą oraz pożywieniem, które też muszą stać w stale określonym miejscu, jednakże nie w bezpośredniej bliskości posłania. Potrzebna będzie również smycz oraz obroża. Nabądź pieskowi 3 zabaweczki, które będą go zachęcać do zabawy jak też zajmować w czasie gdy my będziemy opuszczać mieszkanie.
Miej na uwadze, iż nawet w wypadku najgrzeczniejszych psów mogą się zdarzyć kłopoty z utrzymaniem higieny w domku.

Ostatnio została przygotowana nowa, niezwykle atrakcyjna oferta - by ją ujrzeć, kliknij tutaj i spójrz na serwis (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108) a z pewnością się nie rozczarujesz.

Ażeby efekty takowych "wypadków" były jak najmniej bolesne, wyekwipuj się w mnóstwo cierpliwości i specjalne maty sanitarne.

Tags: dom, zabawki, zabawy, ko, zwierzaki