W jaki sposób pozbyć się kreta z podwórka

Posted on 05/01/2022 7:46am

Kret, który zamieszkał na naszym podwórku może w ciągu jednego dnia go zniszczyć. To właśnie z tego powodu wiele osób stara się pozbyć się go ze swojego terenu. W jaki sposób to uczynić?

kretowiski
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Wyszukując pożywienia kret kopie tunele. W ciągu jednego dnia w naszym trawniku czy polu może znaleźć się około siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, aby jego podwórko czy trawnik został pokryty ogromną ilością kopców. Nie prezentują się one zachęcająco, do tego w czasie robienia podkopów kret niszczy rośliny. Krety należą do zwierząt znajdujących się pod ochroną, nie możemy więc stosować takich środków, które będą powodowały ich śmierć. Wiele osób szuka więc rozwiązań, które pomogą wypłoszyć te zwierzęta z działki. Jednym ze sposobów jest siatka na krety (polecane siatki na krety), która zabezpiecza trawę. Siatka na krety musi być zastosowana przed posianiem trawy. Często twórcy są w stanie zaproponować siatki zabezpieczające przed kretami zrobione z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale także przed nornicami, które są wstanie zrobić nie mniejsze szkody od kretów.

Wiele osób chce odstraszyć krety też innymi sposobami. W sklepach pojawiły się nie tylko siatki na krety , ale również solarne systemy dźwiękowe, które wibrują i wytwarzają ultradźwięki, które skutecznie je odstraszają.

Jeżeli masz ochotę poznać większą ilość wiadomości na przedstawiany temat, to zerknij na opublikowany tutaj (http://www.procleaner.pl/zaopatrzenie-srodki-sprzatajace/) post a odnajdziesz dodatkowe ciekawe informacje.

Są też rośliny, których zapachu krety nie będą tolerowały. Rośliny te koniecznie musimy posadzić w pobliżu miejsca, gdzie mamy warzywa, które będziemy chcieli porządniej chronić. Do roślin będą odstraszały kretynależą dość popularne kwiaty jednoroczne - aksamitki. Wydzielają one niezwykle mocny zapach, którego krety nie cierpią. Wysiewamy je wokół rządków marchewki, cebuli, na rabatach z hiacyntami.Możnarównież sadzić czosnek ozdobny. Jego dość mocny zapach też świetnie sprawdzi się właśnie w walce z tymi szkodnikami. Czosnek sadzimy wśród roślin, które które rosną w dość słonecznych miejscach. Barierą zabezpieczającą ogród przez tymi szkodnikami może być również aromatyczna bazylia. Przygotowaną uprzednio rozsadę bazylii sadzimy gęsto w pobliżu roślin, które chcemy szczególnie ochronić przed tymi szkodnikami. Jak więc widać jest sporo metod, które możemy zastosować do ochrony przed tymi zwierzętami.

Tags: ogród, trawnik, rośliny, tworzywo