Jak powinno się dopasowywać karmę dla psa?

Posted on 13/01/2023 7:06am

Silny pies to szczęśliwy pies. Natomiast nie zawsze o tym posiadacze swoich psiaków pamiętają i opasają jedzeniem przeznaczonym dla ludzi. To nadzwyczaj często kłopotem dużej ilości chorób u zwierzaków.

Source: www.sxc.hu
Tymczasem na rynku istnieje urozmaicony wachlarz karm dla psów, które będą tak wytworzone, aby zapewniały jak najwięcej składników właściwych do ich prawidłowego rozwoju. Dla prawidłowego rozwoju psa niezbędna będzie odpowiednio odróżniona dieta, która składa się z wszelkiego typu karmy, pomocniczych witamin i suplementów.

Pies musi otrzymywać codziennie maksymalnie 4 posiłki: rano - danie złożone z mokrej karmy, bardzo dobrze jak będzie z uzupełnieniem wołowiny jak i warzyw. Koło południa posiłek składający się z suchej karmy i karmy z dodatkami witaminowymi, po południu posiłek również składający się z mokrej karmy plus uzupełnienia, jakie pozwolą psu ostrzyć zęby. Na zakończenie dnia podaje się wyłącznie łagodny posiłek, na jaki składa się sucha karma dla psa oraz tak samo jak w jedzeniu popołudniowym, mocne kostki , jakie służą do czyszczenia oraz ostrzenia zębów w jamie ustnej.

Prócz tego trzeba pamiętać, by pies cały czas miał w swojej misce świeżą a także czystą wodę. Jest to niebywale konieczne, bo są wyjątkowo dynamicznymi zwierzętami, które potrzebują nadzwyczaj często uzupełniać płyny w swoim organizmie.

Jeśli czytasz ten materiał, to z pewnością jest on dla Ciebie niesamowicie interesujący. Tu także jest notka z www (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-psy/60), która zawiera równie ciekawe zagadnienia.

Każdy właściciel psa pragnie dla niego jak najlepiej i dlatego dość często posiada się problem, jaka karma będzie właściwa dla jego pieska. Jedną z bardzo dobrych karm są karmy z serii purina pro plan - karma Purina. Przy wyborze karmy trzeba brać pod uwagę parę czynników, które wpływają na zawartość opakowania karmy dla psów.


Danymi elementami są: gatunek psa (ten czynnik oddziałuje na zawartość energetyczną a także stosownie dopasowane składniki w karmie), jego wagę oraz aktywność fizyczną (w tym miejscu także chodzi o wartość energetyczną, jednak dodatkowo dołącza się składniki dla dość aktywnych zwierząt – w sytuacji, gdy pupil jest psem bardzo aktywnym).

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę klimat, w jakim żyje zwierze. Spora ilość ludzi mogłoby powiedzieć: co ma klimat do karmy dla psów. Jednakże ów element dość mocno wpływa na to, jaka karma musi być podana: w przypadku zwierząt, które żyją w klimacie zimnym (na przykład na Syberii czy w krajach skandynawskich, karma dla psów musi być wzbogacona o kawałki tłuszczu).

Tags: aktywność fizyczna, dieta, zęby, klimat, choroba