W jaki sposób dbać o zwierzę domowe? Parę praktycznych porad

Posted on 11/01/2019 7:37am

Wiele ludzi marzy o tym by mieć w domu zwierzaka. Może to być kot albo pies, lub choćby chomik. Wszystko jest zależne od tego jakie mamy warunki i możliwości. Czy mamy czas na to ażeby parę razy dziennie iść na spacer z psem. Czy też dużo czasu spędzamy w biurze i możemy sobie pozwolić na zwierzaka, jaki doskonale znosi samotne siedzenie w domu. Jak już przeanalizujemy wszelkie za i przeciw i dokonamy właściwego wyboru musimy koniecznie poznać parę porad dotyczących dbania o domowe zwierzaki. Jest parę rzeczy, jakich trzeba przestrzegać, niezależnie od tego na jakie zwierze się zdecydowaliśmy.


Po pierwsze musimy wiedzieć o tym, że każde zwierze potrzebuje własnego kąta. Nie tylko na początku kiedy musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości oraz poczuć bezpiecznie. Lecz też na co dzień, musi posiadać miejsce, w jakim będzie mógł się schować jak będzie tego potrzebował. To będzie też jego miejsce do spania. Może to być kocyk czy kosz z wygodną poduszką, jeżeli chodzi o kota lub psa - wypróbuj karmę brit junior. Może to być klatka w przypadku gryzoni. Na pewno będziemy wypuszczać takie zwierze by mogło pobiegać sobie po mieszkaniu, jednak chętnie wróci do miejsca gdzie będzie czuło znajome zapachy. Tam, nasz zwierzak poczuje się bezpiecznie.

kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Następną istotną rzeczą jest dobre odżywianie oraz dostęp do czystej wody. Jest to ogromnie ważne ażeby nasz pupil posiadał zdrową, zbilansowaną dietę. Dzięki temu zaoszczędzimy na wizytach u weterynarza, a też taki zwierzak będzie się czuł lepiej jedząc zdrowe rzeczy. W przypadku młodego psa sprawdzi się karma brit junior, jest to zdrowy posiłek, który oczywiście można uzupełniać przegryzkami, smakołykami czyszczącymi zęby, albo ulubionymi kąskami. Odnośnie gryzoni albo kotów, także należy zadbać o zróżnicowany i zdrowy posiłek. Uważajmy tylko żeby nie przekarmić zwierzaka, ponieważ odbije się to na jego zdrowiu.


Ogromnie ważną rzeczą jest higiena. Zwierzęta futerkowe mają tendencję do brudzenia się. Nawet te nie wychodzące z domu warto od czasu do czasu umyć. Psy mogą brudzić się podczas codziennych spacerów, natomiast kot może również przebywać choćby na balkonie, a należy wiedzieć, że w takim miejscu może złapać pchły. Jeżeli widzimy, iż nasz pupil często się drapie czy gryzie, nie czekajmy tylko kupmy preparaty na pchły dla kota, w taki sposób pozbędziemy się przykrego kłopotu. Nie zapominajmy też o codziennej dawce rozrywki jak i ruchu. Na rynku istnieje cała masa dostępnych zabawek oraz akcesoriów, jednak czasem wcale nie trzeba niczego wymyślnego. Taki kot jest w stanie godzinami bawić się kawałkiem wełny.

Tags: mieszkanie, kot, weterynarz