W jaki sposób dbać o kota?

Posted on 17/08/2020 7:43am

W jaki sposób troszczyć się o kota? Jak troszczyć się o koty przebywające wyłącznie w mieszkaniu? Każdy, kto posiada kotka dobrze wie, iż sama miłość nie starcza. O naszego ukochanego pupila trzeba koniecznie dbać.


Najistotniejsze będzie oczywiście prawidłowe odżywianie oraz systematyczne pielęgnacyjne zabiegi.


Po pewnym czasie dobra opieka nad kocurem procentuje. Gdyż czyste zwierzątko będzie szczęśliwe. I właściciel kota także. Zabiegi pielęgnacyjne dla kiciusiów wbrew pozorom nie absorbują mnóstwo czasu. Wpierw trzeba zastanowić się nad odmianą opieki, bo każdy kociak potrzebuje innej pielęgnacji. Wiele zależy także od tego, jak kotek wygląda, czy posiada długą, czy może króciutką sierść, czy jest kociakiem wychodzącym, czy może przebywającym cały czas w mieszkaniu. Na pewno powinno się zatroszczyć się o sierść kotka. Stąd istotne jest systematyczne czesanie. Kotka czeszemy co najmniej dwa razy w tygodniu. Wiele kociaków uwielbia wręcz tenże zabieg i w trakcie szczotkowania przymilają się z zadowolenia. Im wcześniej więc rozpocznie się przyzwyczajanie kota do owego zabiegu, tym lepiej. Następną, podstawową sprawą jest higiena w kuwecie. Kocią toaletę trzeba czyścić minimum raz dziennie. Do kuwety wsypujemy dla przykładu żwirek dla kota Benek - więcej informacji.


opinie klientów
Author: Roman Filipkowski
Source: http://www.flickr.com


Kotki nie kochają wody, lecz pomimo to, trzeba je kąpać. Nie wolno także przesadzać, żeby zwierzątko nie dostało alergii. Kociaczki, które nie wychodzą na dwór nie powinny być kąpane po wielokroć. Starcza raz w roku. Kolejnym zabiegiem dla kocurków jest obcinanie pazurów.


Można to zrobić samemu za pomocą specjalnych nożyc, które są do nabycia w sklepach zoologicznych, jednak lepiej udać się do weterynarza. Nadzwyczaj znacząca jest także dobra karma (zobacz: karma dla yorka) dla kotka. Może być to dla przykładu karma dla kota (zobacz: dieta dla kota) Brit - przeczytaj dodatkowe informacje.Tags: dom, domu, kociak