Urządzamy ogród zimowy

Posted on 30/10/2020 2:33pm

Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu kwiatów? A może marzysz aby oglądać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wiklinowym fotelu, przy kubku gorącej herbaty na pożółkłe liście drzewa...

piękny ogródek
Author: Nick
Source: http://www.flickr.com
Takie marzenia pozwoli nam spełnić ogród zimowy, który coraz częściej bywa godnym pozazdroszczenia elementem zarówno nowo budowanych domostw jak i tych remontowanych. Bycie właścicielem ogrodu zimowego to przede wszystkim wielka frajda dla użytkowników domu oraz ich gości. Zależenie od potrzeb, możemy wewnątrz stworzyć oranżerię lub przekształcić w oryginalny salon.Przeznaczenie ogrodu zimowego w dużym stopniu zależy od jego metrażu, nie warto jednak budować pomieszczeń mniejszych niż 10 m² – na sam stół i cztery fotele musimy wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.Urządzenie ogrodu zimowego który pełni funkcję salonu czy jadalni daje wiele możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno rattanowe meble ogrodowe, jak też pokaźne skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy gresu, lecz również z drewna, które dodaje wnętrzu przytulności. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony. Należy zwrócić uwagę na barwy otoczenia. Jasne kolory powiększają wizualnie ogrody zimowe i w czasie letnich dni dają miłe uczucie chłodu. Ciemne – łatwiej się nagrzewają i utrzymują ciepło, co zimą jest istotne.

Ale zanim zdecydujemy, jak zaaranżować ogród zimowy, należy zdać sobie sprawę z tego, że utrzymanie oranżerii w wyśmienitym stanie wymaga dużo systematycznej pracy. Dlatego nie zapominajmy, że na posiadanie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które kochają rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody zimowe - więcej informacji).
Podanie kosztu wybudowania ogrodu zimowego jest raczej niemożliwe. Głównie z tej przyczyny, że firmy wykonują ogrody na indywidualne zamówienie. Liczy si powierzchnia i kubatura zabudowy, materiał, z jakiego wybudowana jest konstrukcja, wielkość ogrodu czy rodzaj przeszkleń, drzwi i okien. Najbezpieczniej zwróćmy się o pomoc do odpowiedniej firmy, a otrzymamy odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Tags: oranżeria, meble, materiał, sofy