Urządzamy ogród zimowy

Posted on 01/07/2021 12:10pm

Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu kwiatów? A może marzysz aby oglądać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wiklinowym fotelu, przy kubku gorącej herbaty na pożółkłe liście drzewa...


piękny ogródek
Author: Nick
Source: http://www.flickr.com
Takie marzenia pozwoli nam spełnić ogród zimowy, który coraz częściej bywa godnym pozazdroszczenia elementem zarówno nowo budowanych domostw jak i tych remontowanych. Bycie właścicielem ogrodu zimowego to przede wszystkim wielka frajda dla użytkowników domu oraz ich gości. Zależenie od potrzeb, możemy wewnątrz stworzyć oranżerię lub przekształcić w oryginalny salon.
Przeznaczenie ogrodu zimowego w dużym stopniu zależy od jego metrażu, nie warto jednak budować pomieszczeń mniejszych niż 10 m² – na sam stół i cztery fotele musimy wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.

Urządzenie ogrodu zimowego który pełni funkcję salonu czy jadalni daje wiele możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno rattanowe meble ogrodowe, jak też pokaźne skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy gresu, lecz również z drewna, które dodaje wnętrzu przytulności. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony. Należy zwrócić uwagę na barwy otoczenia. Jasne kolory powiększają wizualnie ogrody zimowe i w czasie letnich dni dają miłe uczucie chłodu.

Sprawdź bez zwlekania wpis spod linku, gdyż zapewne zaskoczy Cię to, jak niezwykle ciekawe materiały tam są przedstawione.

Ciemne – łatwiej się nagrzewają i utrzymują ciepło, co zimą jest istotne.

Ale zanim zdecydujemy, jak zaaranżować ogród zimowy, należy zdać sobie sprawę z tego, że utrzymanie oranżerii w wyśmienitym stanie wymaga dużo systematycznej pracy. Dlatego nie zapominajmy, że na posiadanie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które kochają rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody zimowe - więcej informacji).


Podanie kosztu wybudowania ogrodu zimowego jest raczej niemożliwe. Głównie z tej przyczyny, że firmy wykonują ogrody na indywidualne zamówienie. Liczy si powierzchnia i kubatura zabudowy, materiał, z jakiego wybudowana jest konstrukcja, wielkość ogrodu czy rodzaj przeszkleń, drzwi i okien. Najbezpieczniej zwróćmy się o pomoc do odpowiedniej firmy, a otrzymamy odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Tags: oranżeria, meble, materiał, sofy