Umiemy kochać, ale nie potrafimy zadbać o dietę? Menu dla psów

Posted on 09/02/2021 7:37am

Psy zajmują honorowe miejsce w bardzo wielu polskich domach i częstokroć traktowane są jak pełnoprawny członek rodziny. Nie jest więc zaskoczeniem fakt, iż każdy właściciel psa (Zobacz firma Dog Design) chciałby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze. Mimo wszystko nie zawsze to co uważane za zdrowe dla właściciela jest korzystne dla psa. Aż 80% polskich czworonogów karmionych jest jedzeniem domowym, tylko 63% dostaje karmę suchą, zaś 26% karmę z puszki. Właściciele psów cały czas kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje mój pies”. Takie zachowania mogą źle wpłynąć na formę i samopoczucie psa oraz w konsekwencji prowadzić do zatruć oraz niepożądanych reakcji po spożyciu pokarmu. Serwując psu pozostałości ze stołu sprawiamy, że nie dostaje tego, co potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Żywienie psa ma ogromne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Niestety błędem popełnianym przez nas jest również jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale również psiej karmy. To błąd. Dobre karmy, np. karma Dolina Noteci są starannie zbilansowane pod względem zawartości witamin, mikroelementów i wszystkich istotnych składników odżywczych, że dodawanie do diety psa innych składników np. w postaci resztek z obiadu tylko zaburza ten bilans i może mieć poważne konsekwencje. W sklepach zoologicznych, tych na naszych ulicach i tych internetowych, dostępne są karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych a nawet tych z nadwagą.

Warto również pamiętać, iż bardzo niska zawartość wody w suchych karmach pozwala dłużej zachować ich świeżość. Przechowywana w odpowiednich warunkach na długi czas zatrzyma walory odżywcze. Z tej przyczyny karmę możemy kupić w sklepach internetowych.

Nakłaniamy Cię do przeczytania kolejnego postu na zbliżony temat - tam wyszukasz dodatkowe treści. Zatem idź do serwisu hurtownia artykułów dla zwierząt maxy i ciesz się do woli.

Łatwo, w krótkim czasie i w domowych warunkach będziemy mogli spokojnie zorientować się w ofercie sklepu. Dodatkowo, niepotrzebne będzie wnoszenie sprawunków do domu, gdyż firma kurierska dostarczy nam psie pożywienie do domu. Do przechowywania karmy dobrze jest zakupić specjalnie do tego celu przeznaczony pojemnik, ponieważ właściwie zabezpieczy karmę przed wilgocią.