Twój ulubieniec zasługuje na to, co najlepsze, kup dla niego porządny żwirek do kuwetki

Posted on 09/12/2022 7:20am

W przypadku posiadania kota, szczególnie ważne jest zachowanie higieny w kuwecie i jej pobliżu. Wiele kotów mieszkających w mieszkaniach jest niewychodząca, co znaczy, że swoje potrzeby fizjologiczne musi załatwiać do kuwetki, a zadaniem człowieka staje się zachowanie tego kącika w czystości. Pomocne przy takiej czynności są żwirki do kuwety.

Jak zachować ład w kociej toalecie?
kot domowy
Author: *sax
Source: http://www.flickr.com
Do urządzenia kuwetki, gdzie kot będzie załatwiać swe potrzeby fizjologiczne, niezbędny staje się żwirek dla kota. Na półkach sklepów zoologicznych widzi się wiele odmian żwirków do kuwety, jak na przykład żwirki: sepiolitowe, bentonitowe, silikonowe i drewniane. Konkretne typy żwirków różnią się pomiędzy sobą wyglądem, wonią, a także metodą, jaką można wyzbyć się nieczystości z kuwety. Nie każdy żwirek spodoba się samemu zwierzakowi, potrafi się bowiem przydarzyć, że kot nie aprobuje woni swojej toalety i nie będzie chciał załatwić w niej potrzeb.

Profesjonalny żwirek drewniany dla kota – dlaczego warto go zakupić?
żwirek dla kota
Author: Tom Thai
Source: http://www.flickr.com
Pośród właścicieli kocich czworonogów znacznym powodzeniem cieszy się żwirek drewniany (przykładowe można zobaczyć tutaj: super zoo market drewniane żwirki dla kota). Żwirek drewniany można spotkać w odmianach zbrylających, a także niezbrylających. Ze względu na łatwość i higieniczność niwelowania nieczystości rekomendowany jest głównie żwirek zbrylający. Surowiec ten wyróżnia się tym, iż po wyjęciu z kuwety można go wrzucać prosto do muszli sedesowej i nie stanowi niebezpieczeństwa zapchania kanalizacji. Poza tym żwirek ten wyróżnia się ładnym, żywicznym aromatem, a sam znakomicie wyłapuje zapachy dobywające się z kociej toalety, co z pewnością jest wyjątkowo istotnym czynnikiem dla konsumentów.Markety dla zwierząt najlepsze
Żwirki do kuwety najlepiej kupować w salonach zoologicznych czyli punktach, które oferują profesjonalne i wyróżniające się znakomitą klasą produkty dla czworonogów. W takich sklepie zakupimy nie tylko żwirek do kuwety, ale również ją samą, tak samo jak posłanka, profesjonalne karmy, mleko - preparaty mlekozastępcze dla cieląt dla kota, zabawki, przysmaki, transportery, jak również wiele innych przydatnych kotu i właścicielom rzeczy.

Tags: higiena, Produkty, toaleta, kuweta, zbrylający