Szukasz aktywnej formy wakacji dla swego potomka? Jeżeli kocha konie, obozy w siodle na pewno będą idealne

Posted on 05/04/2019 4:51pm

Choć do wakacji zostało jeszcze sporo czasu, to idealna pora, by zaplanować atrakcje dla całej rodziny. Wielu opiekunów stoi przed niełatwym dylematem, jak zaplanować wakacje dla swojej pociechy. To poważny problem, gdyż rozrywka musi być ciekawa, jak również zachęcić młodego człowieka do aktywności pod gołym niebem. By zyskać gwarancję, że obrana forma rozrywki spotka się z uznaniem dziecka, najlepiej dostosować ją do jego pasji.
Twoje dziecko kocha konie? Obmyśl przyjemny wypoczynek

Jeździectwo cieszy się obecnie znacznym powodzeniem, zrobiło się bardzo popularne i rozchwytywane. Tej interesującej rozrywce oddają się zarówno osoby dorosłe, jak również dzieciaki. Obcowanie ze zwierzętami oraz opieka nad nimi, pozwala zbudować specjalną więź oraz uczyć się odpowiedzialności za drugą żyjącą istotę. Z tego powodu warto zachęcać dziecko do podobnych rozrywek, zwłaszcza że ruch na świeżym powietrzu również niesie wiele korzyści dla kondycji oraz zdrowia - zastanów się nad półkolonią jeździecką dla swojego dziecka.
koń
Source: flickr.com


Wakacje w siodle - To dziecku się spodoba!W wypadku, gdy szuka się interesującego pomysłu na wakacje dla dziecka, które zajmuje się końmi, półkolonie jeździeckie będą idealną formą spędzania wolnego czasu. Pomogą one znakomicie zorganizować letnie miesiące po kątem pasji dziecka. Takie zajęcia są idealną okazją, by zaznajomić się ze zwierzętami, jak również technikami opieki, karmienia oraz pielęgnowania koni - wejdź na stronę stadniny Patataj. Należy nadmienić, że podobne półkolonie nie sprowadzają się wyłącznie do jazdy w siodle oraz opieki nad zwierzętami, ale zezwalają na wzięcie udziału w licznych zabawach. Oferta jest dopasowana do uczestników w różnym wieku.


Kolonie konne - metoda na fajne wakacje

Wakacje w siodle to idealna opcja w wypadku dzieci, które są zainteresowane końmi i jazdą w siodle. Fachowa opieka wprawionych trenerów stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz kompetentnych zajęć. Dziecko uczestniczy nie tylko w zajęciach z końmi, ale także w licznych innych formach rekreacji: ogniskach, grach zespołowych czy wycieczkach. To również okazja, by zapoznać inne dzieci o podobnych zainteresowaniach oraz nawiązać obiecujące przyjaźnie. Podczas takich wyjazdów dziecko uczy się samodzielności, odpowiedzialności i wielu przydatnych czynności. Przede wszystkim jednak: doskonale się bawi i poznaje tajniki swojej pasji.

Tags: zwierzęta, wyjazdy, konie