Szczęśliwy pies, to pies ułożony

Posted on 22/06/2018 6:29am

Krąży opinia, że szczęśliwy to pies, to pies dobrze wychowany. I należy się zgodzić z tym stwierdzeniem, albowiem bez jasno wyznaczonych granic, do jakich może się dopuścić, pies czuje się nieswój. Nie myślmy, że nic się nie stanie jeśli od czasu do czasu przymkniemy oko na zasady i pozwolimy mu spać na jednym łóżku.

pies z obrożą, obroża dla psa
Author: Javcon117*
Source: http://www.flickr.com
Przesadna zażyłość może przynieść zgubne konsekwencje, ponieważ widząc nasz brak charakteru pies zaczyna czuć się przewodnikiem rodzinnego stada. I wcale nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a po prostu robi to, na co mu pozwalamy, z tego względu naszym obowiązkiem jest zademonstrować mu, jakie postępowanie akceptujemy, a jakich bezwzględnie nie tolerujemy. Nagradzanie zachowań pożądanych powoduje, że pies straci zainteresowanie swymi ”wyczynami”, przez co jest nie tylko bardziej ułożony, i czuje głębszą więź ze swoim opiekunem.

Lecz tak jak łatwo oduczyć jest niewielkich rozmiarów Shih-Tzu spania w łóżkach domowników, tak trudniej jest nauczyć dużego Alaskana Malamuta, by spuszczony ze smyczy, stanął u nogi swego pana. Wówczas trzeba zastosować zasadę „marchewki i kija”. Przysłowiowym kijem są wówczas obroże elektryczne - nowoczesne narzędzie umożliwiające szybkie i efektywne szkolenie zwierząt w zakresie wykonywania poleceń. Taka obroża dla psa to zrozumiały komunikat- przekonaj się: super obroża dla psa. Gdy zwierzę okaże nieposłuszeństwo, naciskamy guzik w pilocie, przez co czuje poczuje niekomfortowe napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z urządzenia. Dobrych firm zestawy treningowe wyposażone są w również możliwość ostrzeżenia przed impulsem. Po pewnym czasie zwierzę wcześniej odbiera sygnał dźwiękowy z dokuczliwym impulsem, dzięki czemu będziemy mogli zaniechać jego używania.Jeśli nie możemy spokojnie zasnąć przez irytujące szczekanie psa, możemy rozważyć zakup obroży antyszczekowej. Odpowiednie założona, będzie wyczuwać wibracje produkowane przez struny głosowe psa, kiedy ten da głos, zawarczy albo zawyje. Wtedy obroża zareaguje impulsem korekcyjnym, dźwiękiem lub wibracją.

Obroże elektryczne są powodem wielu dyskusji, lecz jak udowodniono w wielu badaniach, kara jako nieprzyjemne odczucie fizyczne wpływa na proces uczenia się i jest w stanie w krótkim czasie i trwale zmienić złe nawyki czworonoga- spójrz: www.sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-obroze-treningowe-DOGtrace/76.

Tags: pies, Czworonogi