Szkody w ogródku wywołane przez gryzonie - jakim sposobem im zapobiegać?

Posted on 02/01/2022 7:10am

Ogrodnictwo jest ciekawym zajęciem, jakie zdoła sprawić wiele radości, ale dodatkowo pochłania sporo wysiłku i cierpliwości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i każdą wolną chwilę oddaje na dbanie o swój zielony skwer. Nie da się ukryć, że gdy wszystkie rośliny zaczynają kwitnąć zadowolenie z zrealizowanej pracy jest wielka. Z tego względu każde straty, czy to wywołane siłami przyrody czy gryzoniami są gorzkie. Należy skutkiem tego interesować się tym, w jaki sposób można chronić rośliny na przykład przed porywistym wiatrem czy też ziąbem, oraz jak funkcjonalnie pozbywać się gryzoni.

kopiec kreta
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
W rozmaitych marketach ogrodniczych da się zdobyć ogromnie dużo rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dojście do naszego ogrodu. Nie można ukryć, iż zmorą każdego ogrodnika są krety i nornice. Prócz tego, że budując kopce w ziemi zaburzają całkowity wygląd ogrodu to dodatkowo zjadają bulwy kwiatów a także nasiona roślin. Niezaprzeczalnie jest to najogromniejsza szkoda, ponieważ cebulki ładnych roślin nie są tanie i proste w późniejszym utrzymaniu. Z tego względu dobrze jest zastanowić się, czy nie korzystniej jest wydać nieco więcej pieniędzy i na początku sezonu inwestować w odpowiednie rozwiązanie. Do nich rzeczywiście należy siatka na krety, jaka efektywnie blokuje ich dostęp do centralnej części ogródka .

Chcesz znaleźć dodatkowe tego rodzaju źródła? Kliknij ten odsyłacz - więcej zobaczysz w serwisie (http://prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/), który proponuje pokrewne kwestie.

Stworzona z trwałego tworzywa i z ścisłym splotem jest zwyczajnie dla gryzonia przeszkodą nie do zwyciężenia. Ceny tego typu siatek w marketach internetowych są niezmiernie przystępne, dlatego warto od samego początku kupić potrzebną ilość metrów, by rozłożyć ją na jak największej przestrzeni ogródka. Czytaj teżkret w ogrodzie
Author: Serena
Source: https://www.flickr.com
Naturalnie siatka na krety jest jak najbardziej bezpieczna dla gryzoni i innych zwierząt, stąd wiele osób chętnie z niej użytkuje. W przeciwieństwie do innych rozwiązań jest tania i prosta w wykorzystaniu. Jeśli tylko zdołamy korzystajmy z takich metod, żeby ustrzec się ponadplanowych kosztów związanych z dewastacją ogrodu. Nigdy nie przewidzimy, czy jakieś gryzonie nie zasiedlą się w pobliżu naszego terenu.

Tags: ogród, gryzoń, szkodnik