Sprawdzone metody pielęgnacji krzewów

Posted on 10/03/2020 7:54am

Marzeniem wielu z nas jest wybudowanie swojego domu. Niektórzy szczęśliwcy wychowali się w pięknym domu z ogródkiem, otoczonym drzewami i krzewami. Po latach dorastania, przeżytych w takim domu, sami chcą wybudować taki sam.

grunt na sprzedaż
Author: Nicholas A. Tonelli
Source: http://www.flickr.com
Mieszkając w małym mieszkaniu czują się jak w „klatce”, brakuje im przestrzeni i wolności. Ponadto niemożliwe staje się spędzanie czasu wśród zieleni; jedząc obiad, lub bawiąc się z psem.

Niestety swój domek i ogródek, to nie tylko przyjemności, ale i dużo pracy. Dom wymaga sporo pracy przy sprzątaniu, a ogród, przy koszeniu, plewieniu i sadzeniu roślin. W ogródku szczególnie istotna jest pielęgnacja drzew. Co jakiś czas powinniśmy podciąć drzewa sadzonki drzew i krzewy, by prezentowały się ładniej i były zdrowsze. Starsze drzewa mogą niestety stanowić spore niebezpieczeństwo dla nas lub naszego domu. Warto brać to pod uwagę i kontrolować, czy nie dzieje się nic niepokojącego. Bywa, że korzenie starych drzew zagrażają fundamentom domu. Niezbędna staje się wycinka drzew (wycinka drzew- firma Driada).
Warto jednak mieć na uwadze, że aby ściąć drzewo drzewka owocowe do małego ogrodu lub krzew w ogrodzie, potrzebne jest nam pozwolenie od włodarzy miasta, lub gminy, w której mieszkamy. Bez tego zezwolenia niestety musimy się spodziewać wysokich kar. Źródło: