Balkonowe zoo

Posted on 09/05/2022 7:08am

Zimorodki, wróble, bogatki czy jaskółki wszyscy z ukrycia lubimy obserwować ich urodę. Przebywanie z ptakami, słuchanie ich głosów to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie patrzymy na to, co znajduje się za oknem czy na naszym tarasie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich rodzin.

Pora zimowa-niełatwy czas



Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Author: Betafence
Source: Betafence
Zima to trudny okres na ptaków, zwłaszcza gatunków miejskich– niskie temperatury oraz gorszy dostęp do pokarmu doprowadzają do tego, że zwiększa się między rodzajami ptaków czy w obrębie jednego gatunku walka. Prowadzić to może do ostrej bitwy w konsekwencji której najsłabsze osobniki umierają. Kluczowe w tym czasie jest dokarmianie ptaków, zawieszanie produktów na przykład kolb z ziarnami lub okruszków z chleba dzięki temu ptaki przeżyją zimowy okres. Idealnym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, możemy je wystawić za oknem lub postawić na balkonie - Ceneo.

Dbajmy o ptasie oazy

To, jak ważne są lasy i drzewa dla ptaków wiemy już w szkole podstawowej. Degradowanie roślinności a także łamanie drzew zaburza ich nisze ekologiczną, aby uchronić ptaki powinniśmy zapewnić im miejsce do składania jaj zawieszając domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą miały miejsce do rozrodu.

Czy zaciekawiła Cię autorska strona? Bardzo mi przyjemnie. Fantastycznie będzie, jeżeli poświęcisz jeszcze minutę, by wystawić swą opinię.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że często budki dla ptaków są niszczone przez pozbawionych sumienia ludzi czy drapieżników. Budki takie możemy zrobić samemu wykorzystując do tego deski czy kawałki drewna, nie potrzebujemy do ich wykonania dużych umiejętności czy środków finansowych. Miejskie ptaki

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Author: Betafence
Source: Betafence
Rodzaje ptaków przebywające w lasach mają lżejsze życie niż ich miastowi kuzyni. Rozwój cywilizacji i urbanizacji nie ułatwia ich egzystencji. Gatunki miastowe takie jak wróble czy gołębie przywykły do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie powietrza oraz zatruwanie niezdrowymi odpadkami z pewnością im szkodzą.

Człowiek w obecnych czasach często zapomina o przyrodzie i zwierzętach, które istnieją obok nas. Często bezmyślnie degradujemy faunę i florę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które mogą nas z tego powodu dotknąć. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest priorytetową formą pomocy - porównaj informacje.

Tags: miasto, bezpieczeństwo, Ptaki, umiejętności