Poradnik tresera

Posted on 20/07/2020 7:44am

Trenowanie psa wymaga od posiadacza odpowiedniego podejścia szkoleniowego, informacji a także przede wszystkim praktyki.


Każdy czworonóg – bez względu na to czy do czynienia mamy z małym Yorkiem, czy też z Bernardynem – powinien być właściwie przeszkolony.


Nim przejdziemy do tematu tresury, trzeba uświadomić sobie kilka kwestii. Kupno pieska jest dosyć łatwym zadaniem, niemniej niesie za sobą pewne skutki. Ażeby ułatwić sobie zadanie, warto wybrać psa, jaki pasuje do naszego stylu życia. Wiele osób decyduje się na zakup piesków, jakie są "kobiece", "komiczne" lub ładne. Nie jest to jednak właściwy sposób na Wybór pieska. Czworonóg, w zależności od rasy, przeżyć może nawet piętnaście lat. Temperament czworonoga powinien więc być pokrewny naszemu charakterowi. Osoby, jakie wolą bierny odpoczynek, nie powinny decydować się na zwierzęta, które potrzebują sporo aktywności. Zrobią wtenczas krzywdę i sobie, i pieskowi. Większa część przypadków nadwagi u psów (porównaj ofertę na szelki dla psa yorka) spowodowana jest nieprawidłowymi postępowaniami ze strony właściciela. Psiaki przekarmiane a także niewiele aktywne tyją. Jeżeli pozbawimy je możliwości ruchu, może to skutkować poważnymi kłopotami ze zdrowiem. Tyle o wyborze psa. Przejdźmy teraz do zagadnienia tresury.


naszyjnik
Author: Fabio Téllez
Source: http://www.flickr.com


Świnki morskie
Author: randihausken


Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach
Source: RankingLekarzy.pl


Przeznacz na szkolenie 10 minut codziennie. Na pierwszy rzut oka może się zdawać, iż to nazbyt nieduża ilość czasu, ażeby szkolić psa. W rzeczywistości jednak jest to wartość optymalna. Czworonóg nie będzie w stanie skoncentrować się na realizowaniu czynności przez dłuższy czas. Określ, kto w rodzinie będzie instruktorem. Psy to zwierzęta stadne, które muszą posiadać swego przywódcę. Zwierzak może posiadać tylko jednego lidera.
Ustal, kto będzie odpowiedzialny za instruktaż piesków oraz nie pozwólcie nikomu innemu wtrącić się do szkoleniowego procesu. Nadaj czworonogowi imię, które jest praktyczne, krótkie i ekspresyjne.

Tags: odpoczynek, Szelki, tresura, Wybór, osób