Polskie chryzantemy.

Posted on 16/11/2023 3:04pm

Pełne uroku kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy nam kojarzą się w głównej mierze z jesienią oraz świętem Wszystkich Świętych. Ogólnie jednak chryzantemy to bardzo szeroka grupa roślin. Ich popularność jest tak wielka, że bez trudu możemy je spotkać w dowolnej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówi się też złocienie. Dobrze jest znać tę drugą nazwę, która może wprowadzić nas czasem w błąd, jeżeli nie znamy tegoż zwrotu.
Chryzantemy
Author: liz west
Source: http://www.flickr.com
Jako, że kwiaty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem uprawa chryzantem ma swoje pełne uzasadnienie. Możemy na tym interesie dość dużo zarobić, jeżeli oferuje się kwiaty najwyższej jakości. Trafiają one nie tylko i wyłącznie na groby, ale także do naszych domów. Kwiaty te charakteryzują się tym, że stają się wprost idealne do upiększenia mieszkania, z racji ciekawej formy, którą posiadają. Warto jednak pamiętać o tym, że po przejściu procesu przekwitania nadają się już tylko i wyłącznie do kosza.

Co prawda uprawa chryzantem nie jest tak banalną, rzeczą jak to jest w przypadku innych kwiatów. To kwiaty, które są niezmiernie wrażliwe na ujemne temperatury, które przecież w Polsce mają miejsce bardzo często. Z racji tego nie nadają się one do uprawy typowo gruntowej, która w naszym kraju jest szalenie modna.

Równie zajmujący tekst przedstawiany jest tutaj, zatem odwiedź stronę internetową (https://robinia.waw.pl/) i sprawdź, jakie informacje tam odnajdziesz. One także Cię zainteresują.

Tylko pewne rodzaje dają takie szanse. Podsumowując jeżeli klimat jest dogodny, chryzantemy dobrze uprawia się na glebach żyznych, próchnicznych oraz tych, które mają spory zasób składników pokarmowych. Jeśli mamy cięższe gleby nie damy radę hodować tychże kwiatów, albowiem jest wtedy znacznie większe prawdopodobieństwo zmarznięcia kwiatostanu. Tak samo jak się ma to w przypadku niemalże każdego kwiatu, chryzantema lepiej uprawia się tam, gdzie mamy do czynienia z dobrym działaniem światła.Chryzantemy doniczkowe
Author: Verity Cridland
Source: http://www.flickr.com
Uprawa chryzantem nie jest tak prosta też z innego powodu. Chryzantemy wymagają systematycznego nawożenia, dokonywanego nawet 2 razy w miesiącu. Bez wątpienia najlepszym kompostem, który można wdrożyć, jest nawóz w postaci ciekłego preparatu. On zdaje się być najskuteczniejszy ze wszystkich. Wtenczas to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z utrzymaniem wszystkich norm. Efekty będą widoczne w jej wyjątkowej urodzie.

Gdy potrzeba Ci kwiatów wejdź na: Pychyński