Piękna pogoda a tu alergia. Nikt tego nie chce. Co z tym można zrobić, jak to zwalczyć?

Posted on 28/12/2018 7:20am

nieprzyjemne to, kiedy wychodzi słońce, temperatura wzrasta, pozostałości śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy kichać i generalnie źle się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i nieprzyjemne humor, a my sobie dumamy i podziwiamy trochę z zazdrością tych wszystkich, którym nie doskwiera alergia. No cóż… Mimo takich przeszkód nauczyliśmy się żyć z tego typu przypadłością.

rośliny w ogrodzie
Author: Malcolm Manners
Source: http://www.flickr.com
co to istotnie jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niesprawdzona odpowiednio, szczególnie przez osoby nieskażonych jej namolnym działaniem?

Alergia pojawia się, kiedy organizm działa nie tak jak wypada, na czynniki, które organizm powinien zlekceważyć. Tak się jednakowoż nie dzieje i pojawia się kłopot. Przyczyną są alergeny znajdujące się, między innymi, w pyłkach roślin, pokarmach, kurzu…

Układ odpornościowy, jak sama definicja reprezentuje ochrania organizm przed tego typu, z pozoru niewinnymi czynnikami. Z pozoru, ponieważ organizm alergika działa ciut inaczej. mianowicie, analizuje czy pojawiający się niuans to przeciwnik. Jeśli wywoła to alarm organizm rozpocznie się chronić, a jak to, już każdy alergik wie idealnie: kichanie, infekcja spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…

Można wyodrębnić dwie najbardziej znane rodzaje alergii. Pierwsza z nich to alergia walergia (sprawdź alergolog legnica) (substancje, które są odpowiedzialne za uczulenie przedostają się do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga - układem pokarmowym.

Na szczęście, z powodzeniem da się walczyć z alergią, potrzeba jedynie stosować się do kilku prawideł. Jeśli cierpimy na alergię pokarmową, optymalnie, jak będziemy wystrzegać się takich pokarmów, które wywołują przykre oznaki. Do tych produktów dodać można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy podatni na pyłki roślin muszą w miarę możliwości omijać miejsca, gdzie nasycenie pyłków jest znaczące. korzystniej wybierać okolice nadmorskie lub wysokogórskie, które są mniej brudne. Więcej na ten temat tutaj - .

Dla uczulonych na pyłki roślin zaś najlepiej nie znajdować się w miejscach, gdzie stężenie pyłków jest stosunkowo znaczne. Dobrym|ciekawym ideą jest też rezygnacja z wielu rzeczy w domu, które mogą zbierać kurz. W wielkich miastach, szczególnie w porze letniej, wszelki kurz przy dość bezdeszczowym sezonie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niezauważalny na pierwszy rzut oka mocno przeszkadza osobom nieobojętnym na kurz. Warto w takim razie wentylować pokoje, ale już późnym wieczorem, gdy kurz opadł. Nieraz często alergię wywołują różne chemiczne substancje, które znajdują się w naszym ogrodzie. Z tego powodu tak ważne jest, aby dogłębnie zastanowić się nad wyborem opryskiwacza (w tym źródle przykłady: opryskiwacze w ogrodzie) oraz używanych substancji.

Jeśli i to nie skutkuje, udaj się do lekarza, który na pewno znajdzie radę na zmniejszenie nieprzyjemnego uczulenia.

Tags: alergeny, pyłki, czynniki, bodźce