Pasza dla klaczy źrebnych i karmiących - jak ją po dobierać oraz co dobrze jest na jej temat wiedzieć?

Posted on 09/08/2020 7:46am

Jedzenie przeznaczone dla koni, w podobny sposób jak to w przypadku wszelakich innego typu zwierząt, bywa specjalnie przygotowane pod względem wartości odżywczych i minerałów, które są potrzebne dla danej rasy, które mają za zadanie spowodować nie tylko wzrost ich wytrzymałości oraz siły, lecz przede wszystkim utrzymać je zdrowe i przepiękne.


jedzenie
Source: flickr.com
Jak to się jednak okazuje, z końmi jest często jak z psami - nie każdy z nich przyswaja każdy typ pokarmu i nie wszystkie są zmuszone mu smakować. Nie inaczej ma się również sprawa z klaczami, które karmią lub spodziewają się swojego malucha.


pasza dla klaczy
Author: Clint Budd
Source: http://www.flickr.com


Klacze zwykle karmi się tak samo jak ogiery, lecz jak łatwo się domyśleć, istnieją wyjątki od tej dokładnej reguły, a najbardziej istotnym z nich jest przede wszystkim stan klaczy pod względem w pełni kobiecym, a więc faktem, czy jest ona w trakcie noszeni ciąży.

Zaabsorbował Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to bez dwóch zdań zainteresuje Cię również ten wciągający wpis (https://krevetki.pl/) - on odwołuje się do opisywanej tematyki.

Klacze źrebne potrzebują inny typ pokarmu i tyczy się to równocześnie tych co bywają obecnie w ciąży, jak również tych karmiących. Z tego powodu właśnie powstały pasze przeznaczone tylko dla klaczy w tych konkretnych okresach, które najczęściej bywają również przystosowane do danego trymestru w czasie ciąży.

Ciekawią Cię różnego rodzaju inne informacje (http://panko.pl/)? Dobrze się składa, ponieważ masz możliwość przejść na nową stronę i tam wgryźć się w szczegółowe wątki.

Jeżeli bardzo dobrze się przyjrzeć, dobra pasza dla klaczy w tych dwóch stanach posiada w znacznej większości formę bardzo dobrze znanego naszym osobom musli, które w rzeczywistości możemy również w pewnym chwili "przekazać" maluchowi, aby ten wtedy "przerzucił" się z pożywienia matki na stały pokarm.


Takiego typu pożywienie posiada bardzo wielu dobrych wartości, witamin oraz minerałów, które to nie tylko nasycą bardzo dobrze mamy oraz ich dzieci, lecz i także zapewnią im pełnie zdrowia oraz energię potrzebną im na co dzień.

Tags: dom, rzeczy, żywienie, rasy, okaz