Obecnie coraz więcej rozmawia się o zdrowym odżywianiu oraz o produktach, które powinniśmy spożywać w większych ilościach

Posted on 17/12/2020 7:39am

Polacy mają dość sporą tendencję do jedzenia mięs. Wynika to częściowo z naszej tradycji oraz z klimatu, w którym żyjemy. Musimy mieć więcej tłuszczów, ponieważ zdarzają się u nas srogie zimy.


Mimo tego iż dieta południowców jest niebywale zdrowa, to znów tak bardzo nie zdaje egzaminu w naszym kraju.


oświetlenia
Source: flickr.com


pszczoła spijająca nektar z kwiatu
Author: Alexandru Panoiu
Source: http://www.flickr.com
trening


Było udowodnione analizami, że w zimnym klimacie ludzie potrzebują więcej tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, by dobrze funkcjonować.

Chcesz znaleźć coś innego na prezentowany w tym miejscu wątek? Kliknij ten link - ta ważna strona (www.prozoo.pl/sklep/przysmaki-dla-psa/) niewątpliwie rzuci nowe światło.

Jednak, nie zawsze musi być to wszakże drób. Przywykliśmy do nich, gdyż jest to stosunkowo niedrogie mięso i powszechnie dostępne w każdym sklepie. Warto byłoby jednak podumać o zdrowszym zamienniku. Fantastycznym pomysłem są ryby. Ich spożywanie zaleca się dzieciom, ponieważ kwasy omega 3 dodatnio wpływają na rozwój mózgu. Dobre będą więc: śledź oraz makrela. To świetna informacja, gdyż wszelkie te gatunki można spotkać w Bałtyku. Trzeba jednak nadmienić o tym, że są takie typy ryb, których należy unikać. Są to zwykle ryby hodowane w wielkich zbiornikach w Azji. Jakiś czas temu zdradzono w jak niehigienicznych warunkach w Wietnamie hoduje plus rozmnaża się choćby pangę.

Nie masz pewności, jaki jeszcze portal omawia tak samo przydatne artykuły? Kliknij i zerknij na witrynę (https://www.zielonalapka.com/pl/c/WABIKI/105), do której link jest tutaj.

Trzeba jej więc unikać. Jednak nie może mieć to wpływu na nasze ogólne spożywanie ryb.


Co najmniej dwa razy w tygodniu muszą pojawiać się one na naszym stole. Na obiad albo na kolację, z patelni albo wędzone - nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu należy pokochać ryby i jeść je regularnie, ponieważ są niezwykle zdrowe.

Tags: dom, gatunki, ko, życie