O czym należy pamiętać biorąc do domu jakieś zwierzę, co będzie do tego potrzebne.

Posted on 17/01/2023 7:06am

Posiadanie zwierzaka będzie się wiązać z wzięciem za niego odpowiedzialności. Niestety niektóre osoby o tym zapominają, traktując kota czy psa jak jedną z zabawek, którą można zwyczajnie wyrzucić jak się znudzi. I wiele razy można zobaczyć rezultaty takich decyzji w postaci błąkających się psów, kotów czy innych różnych zwierząt.

Buda dla psa
Author: Dan Harrelson
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też zanim ktoś będzie się decydował na przygarnięcie zwierzęcia, nawet jeśli będzie to zwykły chomik, to pamiętać musi o tym, że zwierzę potrzebować będzie niezbędnego wyposażenia, pożywienia i chwili opieki. Szczególnie na początku będzie się to wiązać z pewną ilością wydatków, szczęśliwie dużą część przedmiotów można kupić raz i później mogą one długo służyć.

Rzecz jasna przy założeniu że wybierze się je dobrej jakości, solidne i wytrzymałe - więcej tutaj. Może się oczywiście zdarzyć, że w pewnej chwili zwierzę może z niektórych rzeczy po prostu wyrosnąć, na przykład szelki dla psa (zobacz ofertę na transportery dla psów ehunter) kupione wtedy, gdy miał on rok mogą mu nie starczyć na całe życie i gdy trochę podrośnie konieczne będzie zakupienie nowych.

Jedną z najbardziej istotnych rzeczy przy trzymaniu w domu zwierzęcia będzie zapewnienie mu pewnej ilości miejsca, w którym będzie na co dzień przebywał. W wielu przypadkach nie ma potrzeby kupowania nic specjalnego, ponieważ zwierzak sam sobie wybierze swoje ulubione. Tak sytuacja wygląda na przykład w przypadku kotów i psów które się trzyma w mieszkaniu, nie będą one potrzebować specjalnej klatki, gdyż i tak chodzą tam gdzie chcą. Do kupienia będzie co najwyżej kuweta dla kota, w której załatwiał on będzie swoje potrzeby. Jednak jeżeli pies przebywał będzie na zewnątrz, to już mu się ciepły domek przyda, i wtedy zakupienie odpowiednio dużej budy dla psa będzie niezbędne - .

Za to przy różnego rodzaju gryzoniach będzie jednak trzeba pomyśleć o tym, żeby miały gdzie one przebywać. Należy przy tym pamiętać, aby kupować wyposażenie odpowiednie do gatunku zwierzaka, przykładowo klatki dla szczura będą się nadawały dla mniejszych zwierzątek, ale z kolei klatka dla myszy czy chomika może być dla szczura niego zbyt ciasna.

Tags: mysz, chomik, domu, sprzętów, zwierzęcia