Niewidzialne ogrodzenie - czyli, w jaki sposób konkretnie działa elektroniczny pastuch przeznaczony dla psa

Posted on 30/12/2017 9:30am

Pies jest to od niewiarygodnie wielu lat najlepszy przyjaciel człowieka. Wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić domu bez niego, traktując jak członka rodziny - jego bezpieczeństwo jest niemal tak samo ważne, jak na przykład naszych dzieci.
zęby
Author: David Wright
Source: http://www.flickr.com


miska
Author: Jason Trbovich
Source: http://www.flickr.com


pastuch dla psa
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com


Wielu z nas samych mimo miłości do nich, trzyma je głównie na zewnątrz swojej posesji. Takie psy bywają zazwyczaj psami typowo do obrony, lecz i te całkiem małe uwielbiają przecież biegać wokół domu i się bawić. Jak nauczyć psa, że nie wolno podchodzić na przykład do ulicy lub naszych kwiatów? Istnieje sposób, lecz bardzo kontrowersyjny.


Chronienie swojego spa przed niebezpieczeństwem to czasami trudne zadanie - szczególnie jeżeli mieszka się w domu, a nasz maluch lubi sobie po kopać dla przykładu zaraz pod ogrodzeniem, po którego drugiej stronie jest ulokowana ulica. Oduczenie psa kopania - nie tylko pod ogrodzeniem, ale również dla przykładu w naszych kwiatach - to dosyć trudne zadanie i wymaga od nas bezwzględnej konsekwencji. Istnieje jednakże pewien sposób, aby zaznaczyć psu, gdzie jest wolno, a gdzie w ogóle nie wolno mu iść, a jest to niewidzialne ogrodzenie, które to stwarza elektroniczny pastuch dla psa. Owe urządzenie jest niewiarygodnie kontrowersyjne jeżeli chodzi o właścicieli czworonogów - takiego typu pastuch w okresie, gdy nasz pies przybliży się do strefy "nie dostępnej" przesyła dokładnie dwa sygnały: Pierwszy - Dźwiękowy, a jeśli pies (sprawdź grzebień dla psa- https://superzoomarket.com/grzebienie-zgrzebla-szczotki-trymery-filcaki-dla-psow) nie zareaguje: Drugi - Elektryczny.
Znaczy to dokładnie, że jeśli pies nie usłucha 1 sygnału, urządzenie zastosuje niewielkiego wyładowania elektrycznego, aby go przystopować. Powstało bardzo wielu zwolenników pastuchów, jednak jest też bardzo wielu jego zagorzałych przeciwników - bo jak można w ten sposób traktować członka swojej rodziny?

Tags: bezpieczeństwo, człowiek, domu, właściciel, przeciw