Najważniejsze informacje o uprawnianiu chryzantem, ich najczęściej spotykane odmiany i kolory.

Posted on 26/06/2023 7:09am

Chryzantemy większości z nas kojarzą się z dniem Wszystkich Świętych. To wtedy właśnie na tysiącach grobów pojawiają się wspaniałe, rozłożyste kwiaty w doniczkach, którymi są właśnie chryzantemy. I okres tego święta jest także dniem, w którym sprzedaje się ich najwięcej, handlujący obok cmentarzy mają niekiedy setki chryzantem, od całkiem malutkich aż po wielkie, rozłożyste kopuły.

kolorowe chryzantemy
Author: ProFlowers
Source: http://www.flickr.com
Bo kwiaty, jakie potocznie wszyscy nazywają chryzantemami, występują w wielu odmianach, bardzo się różniących wielkością rośliny, kształtem kopuły oraz wielkością i kolorem kwiatów.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym ciekawym wpisem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy - kliknij w link systemy nawadniania wrocław i przenieś się do nowej witryny po fakty.

Więcej informacji tutaj: Najczęściej chryzantema występuje w kolorach czerwonym, białym, fioletowym i żółtym, lecz na straganach można bez problemów znaleźć również inne, rzadziej wybierane odmiany. Bardzo różnorodne są także ilość i rozmiary kwiatów. Niektóre odmiany mają kilka czy kilkanaście dużych kwiatów, i one właśnie nadają doniczce odpowiedniego wyglądu, a inne składają się z dużej ilości drobniejszych kwiatków, które razem tworzą przepiękną kompozycję.Lecz chryzantemy mogą też być przepiękną rośliną ozdobą, bardzo ładnie wyglądają na przykład w jesiennych kompozycjach ogrodów. Świetnie nadają się dla mniej doświadczonych ogrodników, bo nie wymagają zbyt dużo i ich uprawa jest bardzo prosta. Jeśli komuś jednak się nie będzie chciało bawić w uprawianie tych kwiatów, to będzie mógł odwiedzić jedną z licznych upraw i tam kupić potrzebną liczbę kwiatów. Bardzo dobre recenzje pośród klientów przykładowo ma uprawa w Paszcze, pochodzące z niej kwiaty zachwycają swoją jakością i urodą.

chryzantema wielokwiatowa
Source: chryzantemy.pl
Bardzo cenioną zaletą uprawy chryzantem w Paszcze jest ich ogromna liczba odmian. Sprzedawane są tam chryzantemy nie tylko w najpopularniejszych kolorach i rozmiarach, ale również te mniej typowe i spotykane. Dla klientów niezwykle istotne jest również to, ile zapłacą, i na omawianej plantacji będzie ich czekać kolejna niespodzianka. Ceny za chryzantemy są bardzo atrakcyjne, szczególnie jeżeli zamierza się kupić ich jakieś większe ilości.

Tags: kwiaty, ceny, odmiany, kwiaty w doniczkach