Meble technorattanowe

Posted on 01/01/2022 7:13am

Meble ogrodowe z drewna, meble ogrodowe metalowe, meble ogrodowe plastykowe, meble ogrodowe z wikliny - wybór jest niemały. Podpowiadamy jakie meble ogrodowe wybrać na taras.
Meble ogrodowe z drewna są uniwersalne. Klasyczne wzory pasują zarówno do tradycyjnej, jak również nowoczesnej architektury. Najbardziej solidne są z drzewa egzotycznego. Nie niszczeją pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych a także są odporne na pleśnie oraz szkodniki. Nie muszą być niczym ochraniane, choć najczęściej się je olejuje, żeby zapobiec zszarzeniu drewna (jeśli powierzchnia jest już zszarzała, trzeba ją usunąć, ostrożnie przecierając wełną stalową i przemalować olejem do drewna). Równie wytrzymałe są meble z robinii i dębu. Mniej trwałe są sosna, świerk i olcha. Stworzone z nich meble muszą być zaimpregnowane.

Meble ogrodowe z rattanu, wikliny i pozostałych włókien roślinnych.

Zaciekawił Cię ów artykuł? Kliknij w poniższy link i pod nim umieszczona jest autorska witryna z kolejnymi informacjami na ten temat.

Takie meble są lekkie oraz solidne, pod warunkiem że nie są moczone przez deszcz. Dlatego nadają się przede wszystkim na zadaszone tarasy. Wyplatane meble mają zwykle charakter rustykalny czy kolonialny, chociaż bywają też bardziej współczesne projekty. W sprzedaży są meble surowe albo pokryte lakierem w odcieniu naturalnym a także barwione. Najtrwalsze są te z włókien bananowca i nieokorowanego bambusa.

Meble ogrodowe ze sztucznego tworzywa. Najbardziej solidne są meble z tworzywa syntetycznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się znaczną solidnością na warunki atmosferyczne, nie blakną pod wpływem promieni UV i nie pękają na mrozie. Leciutkie, poręczne, o interesującej formie i kolorze, coraz rzadziej przypominają dawne siermiężne plastiki. Od paru sezonów trendy są meble ogrodowe z technorattanu. Ręcznie plecione odwzorowują naturalną plecionkę rattanową, są jednakże od niej o wiele trwalsze.


Meble ogrodowe aluminiowe. Meble z takiego tworzywa mają najczęściej nowomodny kształt, dlatego dobrze prezentują się w połączeniu ze współczesną architekturą oraz minimalistycznym ogrodem. Są lekkie oraz odporne na warunki pogodowe. Aluminium nie rdzewieje, więc nie musi być niczym zabezpieczane. Najczęściej jest łączone z innymi materiałami – drewnem, syntetykiem, hartowanym szkłem albo tkaniną.