Kominek z kamienia to świetny wybór. Kwestią jednakże pozostaje jaki rodzaj kamienia wybierzemy

Posted on 22/06/2018 7:17am

Kominek jest jednym z bardziej odpowiednich miejsc wykorzystania kamienia we wnętrzu. Faktycznie do wykończenia kominka jesteśmy w stanie stosować różne rodzaje kamienia, jednakże najprościej go wykończyć używają kamienie miękkie, takie jak marmur.
kominek
Author: Brasa
Source: Brasa
Marmur jest najbardziej powszechnym materiałem wykończenia kominka. Odznacza się nie tylko bogactwem kolorów, lecz jednocześnie dość korzystną ceną. Jest bardzo chętnie stosowany we wnętrzach, najbardziej dzięki swoim walorom estetycznym, a także bogatej palecie barw. Do wyboru więc są różne odcienie bieli, żółtego, różu oraz wiele pozostałych. Powinniśmy wiedzieć, iż marmur ściera się, w dalszej kolejności matowieje, pokrywając się drobną siatką rys. Dość łatwo również się plami, więc lepiej zabezpieczyć go impregnatem. Kominki kamienne lubią też wapień - Kohut. http://kohut-kamien.pl/kamien-w-ogrodzie-galeria/
On też występuje w odcieniach dość chłodnych, stwarza jednolitą powierzchnię, bez jakichś znacznych dodatków. Najlepiej nadaje się do wnętrz nowoczesnych. Powierzchnia naturalna i lekko chropowata faktura wybierana jest do nowoczesnych wnętrz w stylu minimalistycznym. Innym materiałem jest piaskowiec. Bardziej twardy od wapienia, jest też jednakże porowaty i łatwo się plami. Używa się go często na obudowy kominków o stylistyce rustykalnej.
kominek
Author: Optiflame
Source: Optiflame
Stosowane są elementy łupane, jednocześnie frezowane. Rekomendowany na półki poziome jest piaskowiec polerowany, bo bez problemu można go utrzymać w czystości. Trawertyn, kolejny materiał, to odmiana wapienia. Pełna żłobień porowata struktura nie wymaga zjawiskowych form oprawy.

Co bardzo ważne, nieskomplikowana bryła kominka może stworzyć cudowną dekorację. Trawertyn najlepiej używać na miejsca pionowe, zaś na blaty używa się tańszych materiałów. Jednocześnie, by w otwory nie wpadał kurz a także pył, powinniśmy zabezpieczyć go po polerowaniu masą z pyłu kamiennego. Na koniec granit. Jest niezwykle odporny na wszelkie odbarwienia, jednak nie za często się go stosuje na budowę kominka. Jest to kamień dość drogi i trudny w obróbce. Jednocześnie zachwyca bogatą gamą kolorystyczną, odznacza się bogactwem wzorów. Cena jest dosyć wysoka, lecz efekt jest warty swojej ceny. Jednocześnie, inne rodzaje także są niezwykłe, warto wybrać taki kamień, który nam odpowiada.

Tags: Wnętrza, wzór, wapień