Kilka praktycznych wskazówek, w jaki sposób stworzyć unikatową atmosferę w naszym ogrodzie

Posted on 11/10/2019 7:36am

Z racji tego że zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, żeby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. A gdzie ten czas upływa przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy są posiadaczami domów wielorodzinnych usytuowanych na terenie wiejskim. To oni mogą cieszyć się rannym śniadaniem w ogrodzie albo grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie miejscu. A jeśli już o nocnej porze rzecz, to także wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci wspaniałych lamp, czy to w formie niewielkich lampek solarnych.


Budowanie odpowiedniego nastroju w ogrodowych wnętrzach najczęściej jest zadaniem pań domu. To one sadzą kwiaty na rabatkach i to one zazwyczaj namawiają swoich mężów na radykalne zmiany. A jedną z nich może być, na przykład, zainstalowanie dodatkowego oświetlenia. Można zatem pokusić się o nabycie rzeczonych wyżej lampek solarnych, a potem wbić je w podłoże - dadzą one nocą dyskretne światło, które będzie się świetnie komponować z zielenią bukszpanu.

Ciekawym dodatkiem do ogrodowych wnętrz okażą się kinkiety. Tego rodzaju oświetlenie kojarzymy zazwyczaj z wnętrzami bawialni czy pozostałych pomieszczeń mieszkalnych. Tymczasem owe kinkiety () można śmiało przytwierdzić do murów naszego domu albo garażu. To niezwykle nietuzinkowe rozwiązanie z pewnością przyciągnie uwagę mniej bądź bardziej ciekawskich sąsiadów. Aranżacje oświetleniowe w przydomowym ogródku powinniśmy dopasowywać uwzględniając wszystkie pory roku.
lampy ogrodowe
Author: Technolux
Oczywiście zazwyczaj zależy na efektownym świetle w tych porach, kiedy często bywamy w ogrodzie, czyli w miesiącach letnich. Pamiętajmy jednak o tym, że w czerwcu, a nawet jeszcze w sierpniu, słoneczko zachodzi późno,a więc trzeba byłoby siedzieć w ogrodzie do ok. 9 czy 10, żeby w ogóle móc podziwiać dopiero co zamontowane oświetlenie.

Zupełnie odmiennie rzecz się przedstawia w przypadku pory zimowej, gdy wieczór przychodzi już w godzinach popołudniowych. Wtedy oświetlenie można śmiało załączyć już ok. godz. 16.00 i skontrolować, jak wysmukłe lampy ogrodowe prezentują się na tle śnieżnego krajobrazu. Aby dodatkowo spotęgować iluminacyjne efekty, niektórzy gospodarze montują małe światełka zaraz obok chodników. Więcej na . A w ramach oszczędności można poza tym pomyśleć o żarówkach ledowych, dzięki którym rachunki będą o dużo niższe. Takie rozwiązanie jest idealne szczególnie wtedy, gdy oświetlenie naszego przydomowego ogródka bywa imponujące.

Wciągający tekst? Jeśli masz takie przekonanie, to tak samo interesujące treści przeczytasz również we wpisie (http://www.nawadnianie.pl/produkty/czujniki/czujniki-mrozu,2,18331), który jest tu!

A komu zależy na spektakularnych efektach, ten zamontuje wśród drzewek iglastych lampy ogrodowe wyposażone w czujniki ruchu.

Tags: oświetlenie, światło