Kilka informacji dla osób chcących trzymać kota albo psa w bloku mieszkalnym.

Posted on 23/07/2018 7:19am

Od wieków ludzie bardzo chętnie trzymają w domach jakieś zwierzęta. Przed laty miały one bardzo ważne zadania, psy wykorzystywano w polowaniach oraz do pilnowania gospodarstw, a głównym zadaniem kotów było łapanie myszy i innych gryzoni, które mogły spowodować dużo zniszczeń pożywienia. Obecnie oba te czworonogi nadal są naszymi wiernymi towarzyszami, chociaż obecnie ich rola jest nieco inna - stają się po prostu kolejnymi z domowników, a zdarzają się nawet sytuacje, kiedy zwierzak zaczyna zastępować komuś dziecko.

Pies
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Zmieniły się także miejsca, w których zwierzęta mieszkają, obecnie coraz częściej spotyka się je w wielopiętrowych blokach, gdzie mają nieco inne warunki od tych, które są w domkach jednorodzinnych. Niektórzy twierdzą, że mając w tego typu miejscu psa albo kota robi im się krzywdę, lecz nie jest to prawda. Jeśli zwierzę jest otoczone troską, to ma dużo lepiej nawet mimo ograniczeń przestrzeni, niż zwierzak mogący sobie do woli biegać, ale jednocześnie głodzony i bity. Jeżeli zadba się o kilka spraw, to na pewno nasz pupil będzie zadowolony z sytuacji.Przy mieszkaniach wyżej położonych bardzo ważna jest sprawa bezpieczeństwa, zwłaszcza będzie to dotyczyć to kotów. Z tego też powodu koniecznie trzeba na wszystkie okna zamontować specjalne siatki, które zabezpieczą zwierzę przed upadkiem. Oprócz tego dla kota niezbędna będzie kuweta, w której będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, przyda się także drapak służący do ostrzenia pazurów - zapoznaj się z ofertą obroży.
Jeśli zapewni się to wszystko, to tak naprawdę kot nie będzie musiał wychodzić z domu, bez problemów można go też będzie na parę dni pozostawić bez opieki. Całkowicie odmiennie sprawa wygląda z psem, wymaga on wychodzenia na spacer parę razy na dzień, więc decydując się na takie zwierzę należy mieć to na uwadze.

W przypadku tych zwierzaków do zakupu będzie jeszcze mniej, w sumie wystarczy obroża dla psa, smycz i kaganiec, przyda się też jakieś wygodne legowisko. No i rzecz jasna sporo czasu na zabawy z naszym zwierzakiem, dzięki czemu nie będzie mu zbyt przeszkadzać to, że żyje w małym mieszkaniu.

Tags: mieszkania, dziecko, kot, zwierzę, pupil