Jeśli planujesz we własnym domowym azylu hodować piękne chryzantemy – powinieneś uzyskać odrobinę wiedzy w temacie oryginalności tych roślin.

Posted on 20/03/2023 2:32pm

Chryzantemy – inaczej zwane złocieniami, wywodzą się w większości z okolic wschodu – Japoni, Korei, Chin. To znakomite odmiany kwiatów, które cechują się małymi, owalnymi, wielobarwnymi pąkami, usytuowanymi na ogromnej ilości rozgałęzionych pędów z liśćmi. Powinno się umieścić we własnym domowym kącie choć szczyptę nasion, takich efektownych unikatów, Jednakże ich utrzymanie nie należy do najprostszych.


Kwiaty
Author: Forest and Kim Starr
Source: http://www.flickr.com
Ten gatunek roślin wiążemy przede wszystkim z okresem święta zmarłych. Wspaniale wyglądają pośród rodzinnych grobów i świeczek. Nie bez powodu jest ich wtenczas tak dużo w punktach handlowych. Czas października i listopada, to pora ich rozkwitu. To rośliny niewątpliwie kochające skrócone dni. Warto zastanowić się zatem nad sprawą – chryzantemy a mróz - kliknij po więcej informacji. Kwiaty, choć najbogatszy plon występuje w ostatnim kwartale – nie znoszą zimna i niskich temperatur. Dlatego też mało chryzantem jest uprawiana na czystym gruncie. Nie pomagają także wszelkie profesjonalne osłony, materiały ochronne itp. Jedynym rozwiązaniem jest uprawa w szklarni, w której istnieje możliwość regulowania oświetlenia i poziomu ciepła. Wtedy posiada się te unikatowe kwiaty całorocznie.

Fioletowe chryzantemy
Author: Kristine Paulus
Source: http://www.flickr.com
Dla pożyteczniejszego zakwitu, powinno się już na początku lata, pory letniej wierzchołki. Jedyną niepozytywną cechą uprawy chryzantem jest to, iż przez rozkwit w końcoworocznym okresie, sporo egzemplarzy wśród uprawianych kwiatów zamarza i niszczeje. Warto jednak zainwestować w takie pięknie okazy, które znakomicie urozmaicą wnętrze (polecamy również panele szklane do kuchni wrocław) budynku mieszkalnego, ganek, podwórko, czy inne powierzchnie. Sprawa – chryzantemy a mróz jest zatem sporna i trzeba o nią pytać profesjonalnych ogrodników. Koszty nabycia tego gatunku roślin jest różnorodna. Zależy od momentu, w jakim zostają nabyte kwiaty, gatunku, a przede wszystkim punktu sprzedaży. W Polsce, należy nabywać te kwiaty w hurtowniach roślinnych.

Chryzantemy, to wspaniałe, dekoracyjne kwiaty. Chociaż ich posiadanie nie należy do najłatwiejszych – należy zainwestować czas i pieniądze dla pięknych okazów w trakcie rozkwitania.

Tags: kwiaty, rośliny, Wszystkich Świętych, ogrodnik, złocienie