Jakie rasy psów są najmądrzejsze interesujące?

Posted on 28/09/2023 8:20am

Mastif tybetański jest niesłychanie ładną oraz niezwykle autentyczną rasą czworonogów, jego szczeniaki oceniane są jako bardzo czarujące oraz kolokwialnie pisząc słodkie psy.


zoologiczny.sklep.pl
Author: Pets Adviser
Source: http://www.flickr.com
Sama rasa jest kategoryzowana do gromady tak zwanych molosów w typie górzystym, wyhodowana została ona w Tybecie do zaganiania zwierząt oraz stróżowania, oprócz tego obecnie, hoduje się tego typu rasę jako psa na wystawy oraz psa stróżującego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są pieskami o niesamowicie aktywnym temperamencie, przejawiające tendencję do inicjatywy. Jednak, są to bardzo przyjacielskie i skore do zabawy psy. Nawet po dłuższym okresie wykształcenia, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na zabawę (wejdź na stronę).

Jeśli należycie podejdzie się do hodowli oraz nauczania tego zwierzaka, może on być zdecydowanie gładkim zwierzakiem, dostosowującym się do poleceń, dzielnym a także czuwającym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najmądrzejszych a także w największym stopniu bystrych ras piesków, sporadycznie przejawiającej zachowania agresywne, choć jest to również rasa nieufna a także wyspecjalizowana w reagowaniu na prawdopodobne niebezpieczeństwo.

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Należałoby więc sprawić sobie takiego psa, naprawdę może on okazać się przewybornym a także lojalnym przyjacielem.

Panuje sporo odmiennych teorii na temat pochodzenia mastifa tybetańskiego. Przyczyn takiego stanu musimy szukać w tym, iż Tybet przez wieki znajdował się w dość znacznej izolacji od pozostałych kultur, tak więc prawda nie do końca jest poznana. Jesteśmy w stanie jednak zaprezentować najbardziej zgodne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), to znaczy psa sklep hunter kamizelka odblaskowa dla psa „trzymanego na uwięzi”. Tego typu zwrot dość celnie oddaje użytkowość tego zwierzęcia. W nocy bowiem pilnował on zwierząt hodowlanych, natomiast podczas dnia musiał być przywiązywany, bo potrafił być niezwykle agresywny. Arystoteles na przykład wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd błyskawicznie rozprzestrzenił się na tereny Persów.

Tags: szczeniaki, mastif tybetański, rasa, psy indyjskie