Jaki jest jakiś niezawodny sposób na denerwujące szczekanie psa? Najlepiej zainwestować w odpowiednią obrożę

Posted on 22/06/2018 11:36am

Za bardzo zawodzący pies to zawsze zbytnio duży problem. Uciążliwe szczekanie może zbudzić dziecko, staje się zarzewiem sąsiedzkich konfliktów, zmienia w piekło życie domowników, natomiast kiedy taki pies jest pobudzony tracisz nad nim kontrolę? Co można z tym zrobić? Najbardziej odpowiednim sposobem jest właściwa obroża antyszczekowa.

Obroża dla psa
Author: Javcon117*
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj jednak, że twój pupil, choćby najbardziej niezdyscyplinowany, zasługuje na dobrze dopasowaną obrożę. Tak więc przed kupnem obroży antyszczekowej musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejsze, ażeby obroża właściwie działała. Aby najlepiej wybrać należy sprawdzić, w jaki sposób nasz pies szczeka lub wyje. Najbardziej nieskomplikowane i najtańsze modele sprawdzą tego rodzaju zachowanie tylko przy pomocy wbudowanego mikrofonu. Tego rodzaju sposób ma jednakże dużą ilość minusów, bo obroża może reagować, kiedy szczeka inny pies. Jest w stanie także rozpoznać niepoprawnie odmienny dźwięk, ażeby zdefiniować go jako szczekanie psa. Na pewno więc nie powinniśmy kupować tego rodzaju obroży.Z pewnością korzystniejszym rozwiązaniem będzie tzw. system rozpoznawania wibracji krtani. Tego rodzaju czujnik bez kłopotu zobaczy czy drga krtań psa. Jeżeli tak, odpowiednie zareaguje, jak ma to miejsce przy odpowiedniej sile i natężeniu szczęku . Dodatkowo, nie każdy z czujników będzie działać identycznie. Najbardziej niezawodne więc są rozwiązania z certyfikatem ECMA. Są także najbardziej bezpieczne. Najbardziej zaawansowane obroże antyszczekowe korzystają z profesjonalnych systemów rozpoznawania szczekania. Wykorzystywane są w nich sensory wibracji krtani, a także wysokiej jakości mikrofony. Dopiero więc po zarejestrowaniu obu tych czujników w tym samym momencie obroża zaczyna korektę. https://sport-dog.pl/ www.sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-obroze-antyszczekowe-DOGtrace/73
W sumie są trzy typy tego rodzaju obroży. Pierwszą z nich, a jednocześnie najtańszą jest obroża dźwiękowa oraz ultradźwiękowa. Obroża ta nie jest zbytnio dokładna, przez co występuje niska jakość czujnika odpowiedzialnego za rozpoznane szczeku. Kolejnym rodzajem jest obroża zapachowa. Efektywność takiego rozwiązania niewiele ustępuje znanym obrożom z impulsem.

Jeżeli zdecydujemy się jednakże na taki rodzaj obroży powinniśmy liczyć się z kosztami użytkowania, gdyż konieczny jest koszt spraju do napełniania obroży. Najbardziej znanymi są obroże elektroniczne. Działają one tak, że w chwili wykrycia szczekania psa, obroża reaguje bodźcem ostrzegawczym (albo wibracją), natomiast jak pies ciągle szczeka, to obroża reaguje bodźcem elektrostatycznym.

Tags: dziecko, mikrofon, pies, koszt, szczekać