Jaka powinna być smycz dla yorka oraz czego należy się strzec przy jej kupnie?

Posted on 18/07/2020 8:04am

Dla większości ludzi swoistą smyczą jest komórka, psiaki ciągle zadowala smycz tradycyjna lub, co naturalnie nie jest w najmniejszym razie zalecane, łańcuch.


Jednak trudno sobie wyobrazić dorosłego psiaka, którego wielkość sięga 20-30 centymetrów uwiązanego do jakiegoś łańcucha czy też chociażby tradycyjnej smyczy.
kot - perspektywa
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com


Tutaj niezbędna jest smycz dla yorka, zatem po prostu smycz dla małych psów. Są one trochę krótsze i posiadają mniejszy otwór na główkę pupila. Poza tym smycz dla yorka to nie winna być smycz mechaniczna, gdyż wtedy psiak nie wie, kiedy jest jej finał i w wypadku mocniejszego szarpnięcia może sobie poturbować przełyk. Ponadto smycz automatyczna uczy psa (sprawdź smycz przepinana dla psa od hunter) ciągnięcia, a to nie bez końca jest cenione przez właścicieli psiaków. Ponadto warto dodać, że jeśli mimo wszystko pragniemy wykorzystywać smycz automatyczną, to tylko dla psiaka dorosłego, nigdy dla szczeniaka. Analogicznie dla młodych psiaków nie można używać tzw. szelek. One mogą uszkodzić naszemu psu kręgosłup. Dlatego najlepiej, żeby smycz dla yorka była stosunkowo krótka oraz stworzona z materiału.


smycz dla yorka
Author: Arno KleineSchaars
Source: http://www.flickr.com


Ponadto należałoby powiedzieć, że gdy pies smakołyki dla psa prozoo ponadto rośnie, czyli jest jeszcze szczeniakiem, smycz dla yorka może być krótsza oraz mieć przykładowo 1-2 m. Dlatego także jeżeli posiadasz małego psa, takiej np. rasy jak York, miej na uwadze, żeby kupiona przez Ciebie smycz dla yorka nie spowodowała u niego jakiegokolwiek uszkodzenia ciała, bo o takie coś jest niestety przeciwko pretekstom bardzo nietrudno.
Pamiętaj także, że jeżeli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości, sprzedaWCa w markecie zoologicznym z pewnością udzieli Ci wszelkich wymaganych rad tak, aby kupiona poprzez Ciebie smycz dla yorka była jak najlepsza.

Tags: psy, WC, właściciel, york, psiaka