Jak pomniejszyć koszty założenia systemu nawadniającego w ogródku?

Posted on 21/07/2021 10:46am

W celu podniesienia opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogrodzie można zrobić parę prostych trików. Po pierwsze warto sprawdzić czy na obszarze naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując prawidłową studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogrodu. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi spełniać wszystkich przesłanek sanitarnych, co woda pitna. Innym wyjściem jest zastosowanie pojemników na deszczówkę. Rozwiązanie to ma też swoje minusy gdyż dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych ale możemy pomniejszyć w ten sposób wpływ suchych okresów. Gdy te rozwiązania nie pasują do naszego ogródka możemy też zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlania.
w ogrodzie
Author: mogollon_1
Source: http://www.flickr.com
Domyślnie za każdą pobraną objętość wody wodociągi miejskie doliczają jeszcze opłaty związanie z odprowadzaniem ścieków. Płatności za wodę pobraną by podlewać ogród będą wtedy znacznie mniejsze. Tutaj też na temat: akcesoria do pomp przeznaczonych do ogrodu.

magiczny ogród
Author: mogollon_1
Source: http://www.flickr.com
Ogród powinien służyć nam jako miejsce wypoczynku, relaksu, wyciszenia oraz mieć rolę reprezentacyjną .Podczas projektowania powinniśmy zwrócić uwagę aby zachwycał swoim wyglądem a zarazem był funkcjonalny. By ogród (zielonaprzestrzen.pl/) wzbudzał podziw swoim wyglądem, musimy dobrać odpowiednie roślinki i dać im warunki do prawidłowego życia. Jednym z głównych warunków do życia roślin, a zarazem ich ładnego wyglądu jest prawidłowe i odpowiednie podlewanie. Biorąc pod uwagę różność odmian roślin w naszych ogrodach, musimy wiedzieć że tak jak nie wszystkie rośliny mogą mieć takie same stanowiska w naszym ogrodzie, to i nie każde rośliny możemy podlewać w ten sam sposób. Zajrzyj również tutaj - narzędzia mechaniczne specjalnie do ogródka.Możności jakie daje nam automatyczny system nawadniania, czyli podlewanie systematyczne, o odpowiedniej porze i w odpowiednich dawkach przyczynia się do ładnego wyglądu naszego ogródka, oszczędzania wody nawet do 50% oraz oszczędności naszego cennego czasu którego w współczesnych czasach bardzo nam brakuje, co daje nam też komfort wyjazdu np. na wakacje gdzie nie musimy martwić się o nasz ogród. Tego z pewnością nie da się osiągnąć podlewając w tradycyjny sposób. Dobrze zaprojektowany i wykonany automatyczny system nawadniania zezwoli nam na wieloletnią bezawaryjną pracę i na uniknięcie przykrych niespodzianek typu uschnięcie, choroby krzewów.

Biorąc pod uwagę wydatki związane z założeniem od początku trawnika, obsadzenia roślinami rabat (odtworzenie ogrodu po wyschnięciu z powodu np. urlopu) to koszty założenia systemu z pewnością się opłacą i dadzą nam same pożytki co można nazwać nie inaczej jak dobrą inwestycją.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to obowiązkowo zobacz również ten odnośnik - ta witryna (https://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/) też okaże się dla Ciebie godna uwagi.

By automatyczny system nawadniania spełniał swoją funkcję opisaną wyżej należy zaprojektować go tak aby uwzględniał: parametry źródła wody, różnorakie zapotrzebowanie roślinności na wodę, ukształtowanie terenu, nasłonecznienie, rodzaj gruntu, itp.

Tags: ogród, krzaki, nasłonecznienie, gatunek