Jak założyć zielnik w swej kuchni?

Posted on 24/06/2023 9:31pm

ogródek na parapecie w kuchni? To wcale nie skomplikowane! Woniejąca ziółkami kuchnia będzie inspirującym punktem dla twych nowych pomysłów kucharskich, natomiast świeże listki sprawią, że z rzadka sięgać będziesz po opakowania z suszonymi aromatami.
Dekoracja mieszkania na sprzedaż
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com


Kto chociaż raz spróbuje założyć własny zielnik, ów na pewno nie będzie mógł wyobrazić sobie żywota bez szczególnego aromatu świeżych ziółek. Ich zapach prędko opanowuje całe pomieszczenie, przekształcając mieszkanie w pogodne miejsce. Domowe rośliny na parapecie to nie wyłącznie metoda na ubogacenie smaku Twoich dań, ale też świetny pomysł na odświeżający fragment aranżacji pomieszczenia.


Kosiarka samojezdna
Author: Stiga
Source: www.stiga.pl


Koło   Kamień Ciosany Realit
Author: Bruk-Bet
Source: Bruk-Bet


W jaki sposób założyć własny zielnik? Najistotniejszy będzie na pewno Wybór stosownego miejsca.

Sprawdź autorski serwis - należy kliknąć na umieszczony poniżej link i w nowym artykule masz możliwość poznać ekstra treści na ten ciekawy temat.

Zioła w doniczkach nie chcą rosnąć bez ustawicznego napływu światła, dlatego dobrze nada się do owego celu kuchenny parapet. Zielnik w pomieszczeniu bez okna nie będzie dobrym pomysłem – bez światła słonecznego rośliny poczną żółknąć już po paru dobach. W owym wypadku ogródek domowy lepiej zrobić dla przykładu na tarasie. Dobrze byłoby wygospodarować także nieco powierzchni na kuchennym blacie, blisko okna. Pewne roślinki uwielbiają bowiem półcień, zaś zanadto silne słońce jest w stanie poparzyć listki. O ile poszukujesz efektownych rozwiązań dla swego pomieszczenia kuchennego, możesz wykroić w blacie specjalne otwory na donice. W ów sposób zioła „wtopią się” w parapet.
Oprócz dostępu do światła, newralgiczny jest także wybór należytych doniczek. Nie powinny być nadto głębokie – roślinom starczy nawet pojemnik o głębokości 20 centymetrów. Tworząc własny zielnik w kuchni, będziesz mieć duży wybór kształtów pojemników.

Tags: ogród, mieszkania, porady, Wybór