Jak zabrać się za pielęgnowanie ogrodu na wiosnę?

Posted on 22/09/2023 7:13am

Wiosną wszyscy budzimy się do życia – mamy więcej sił i zapału do podejmowania nowych czynności, chętnie spędzamy czas na dworze oraz czujemy się radośniejsi. Także ogrody zaczynają rozkwitać, jednocześnie potrzebując zabiegów pielęgnacyjnych, aby pięknie się prezentować i cieszyć nasze oczy podczas wiosennych, a później letnich przechadzek. Co w związku z powyższym powinniśmy zrobić, aby nasz przydomowy ogródek był ogrodem marzeń?
zadbany ogród
Author: Rob Bertholf
Source: http://www.flickr.com
Prace mogą rozpocząć się już w marcu. Wystarczy, aby roztopił się śnieg oraz było trochę cieplej, a będziemy mogli sprzątać swój ogród. Na początek usuwamy wszystkie zabezpieczenia przed śniegiem oraz mrozem, na przykład okrycia ochronne z bylin. By róża się zregenerowała, dobrze ją przyciąć, a także posadzić nowe drzewa albo krzewy, zwłaszcza te owocowe. Nic nie daje takiego uśmiechu jak wiśnia bądź jabłko zerwane we własnym ogrodzie. Jeżeli posiadamy szklarnię, możemy w niej zasadzić sałatę, aby już za kilka tygodni móc rozsmakować się w wiosennej kanapce.

Więcej -

w przydomowym ogrodzie
Author: Freddy Libéral
Source: http://www.flickr.com
Do gruntu natomiast można już posiać rzodkiewkę, koper, marchew lub kalarepę. Wraz z nadejściem kwietnia podcinamy krzewy iglaste, odnawiamy trawniki oraz przygotowujemy grządki na zasadzenie kolejnych roślin. Do ziemi można w tym miesiącu posadzić cebulę, groch, buraki i koper, zależnie od tego, co chcemy uprawiać. Jeżeli natomiast lubimy mieć świeże kwiaty w wazonie przez całe lato, możemy już zasadzić kwiaty jednoroczne. Maj to miesiąc równie wzmożonej pracy, gdyż wszystko, co do tej pory uprawialiśmy w szklarni bądź nasze roślinki, jakie posadziliśmy na parapecie, możemy włożyć do gruntu. To nade wszystko pomidory i papryka, z chęcią uprawiane w ogrodach i na działkach.Nie zapominajmy, iż należy przykryć sadzonki, w przeciwnym razie przymrozki mogą je zniszczyć.

Bez obaw - zobacz link (http://febestore.pl/280/szklarnie-ogrodowe), który kieruje do analogicznej strony. Przeczytasz na niej zwracające uwagę wpisy w kontekście do omawianego tu zagadnienia.

Ponadto można posadzić rośliny owocowe, jak również – co istotne – przyszykować kompost, aby stosownie odżywiać nasze sadzonki, jakie będą zdrowo rosnąć i silnie wyglądać. Pielęgnacja ogrodów domaga się wiele pracy, jednak zapewnia też dużo przyjemności, gdy dostrzeżemy rezultaty swoich działań - poczytaj.

Pięknie przystrzyżona trawa, rozkwitające kwiaty i kiełkujące roślinki bez wątpienia będą nas cieszyć, szczególnie gdy położymy się na kocu albo na hamaku i będziemy mogli spokojnie przypatrywać się, jak niesamowicie wszystko wygląda.

Tags: sadzonki, róża, kwiaty jednoroczne