Jak właściwie pielęgnować kociaka?

Posted on 08/04/2022 7:10am

Wiele osób podejmuje decyzję o wzięciu do domu czworonoga. Na ogół jest to pies, ale nie brakuje również osób, które chcą przygarnąć kota. Kociaki, podobnie jak psiaki, potrzebują solidnej pielęgnacji. Jak je pielęgnować? Najważniejsza jest dobra karma! Świetnym wyborem jest karma Brit Junior, którą podawać można małym kociakom.


koty
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Karma Brit Junior dostarczy młodym kotom wszystkich niezbędnych witamin oraz substancji mineralnych - karma brit. Karma jest smaczna, przez co kocięta bardzo chętnie ją jedzą. Wiedzieć trzeba jednak, że inną karmę należy podawać kociętom, a inną kotom już dorosłym. Jest to najważniejsza zasada, której powinni przestrzegać posiadacze kotów. Nieodpowiednie odżywianie kotów może prowadzić do powstawania niedoborów witaminowych, które skutkować mogą pogorszeniem się kondycji zdrowotnej kociaka.

Musimy pamiętać także o specyfikach leczniczych, chociażby na pchły. Każdy właściciel kota musi pamiętać o tym, że należy stosować dobrze dobraną profilaktykę przeciwpchelną. Rozwiązań jest naprawdę ogrom. W przypadku, gdy pchły jeszcze nie zainfekowały zwierzęcia warto postawić na obroże przeciwpchelne, które chronią przed inwazją pcheł. Gdy jednak pchły już się pojawią, lepszym wyborem są kropelki na pchły dla kota.

Nie masz ochoty przerwać czytania ciekawego zagadnienia na jednym artykule? Zatem zachęcamy do kolejnych - kliknij w źródło acana dla kota i wejdź na analogiczną witrynę.

Kropelki na pchły dla kota dawkuje się na grzbiet w zależności od wieku oraz masy kociaka. Gwarantują one naprawdę dobre efekty i skutecznie zabijają pchły - kropelki dla kotów na pchły. Niektóre kociaki są uczulone na jad pcheł.


kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
W takim przypadku niezbędne może okazać się podawanie zastrzyków, które sprawią, że reakcja alergiczna ustąpi. Ponadto każdy kociak musi mieć zapewnioną odpowiednią porcję ruchu. W przypadku kotów wychodzących na zewnątrz nie ma problemu – zwierzę samo dba o to, by nie zabrakło mu wysiłku fizycznego. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku tych zwierząt, które nie wychodzą na zewnątrz nawet na chwilę. Tutaj bardzo silnie zaznacza się rola właściciela, który powinien zagwarantować kotu różnorodne zabawki skłaniać będą go do podejmowania ruchu. Mogą to być najróżniejsze piłeczki, sztuczne nakręcane myszki – wszystko, co będzie się ruszało oraz zachęcało kota do zabawy.

Tags: pchły, koty, karma, kociaki