W jaki sposób trzeba dbać o piły spalinowe?

Posted on 01/10/2014 11:25am

Jeśli zakupiliśmy piłę spalinową Husqvarna, powinniśmy zabiegać nie tylko o jej poprawne stosowanie, ale również ogólną konserwację. To bardzo istotne, szczególnie jeżeli chcemy, aby nasza piła służyła nam przez jak najdłuższy czas.


piła spalinowa
Author: Bosch
Source: Bosch
Rzecz jasna odpowiednią konserwacją należy objąć wszelkie Husqvarna części, aczkolwiek bardzo dużo uwagi należy poświęcić przede wszystkim zwłaszcza silnikowi, który jest „sercem” naszej piły. Nieodpowiednia praca silnika może zdecydowanie skomplikować stosowanie tego rodzaju urządzenia.

mają bardzo odporne elementy, aczkolwiek zawsze powinniśmy zabiegać o właściwą konserwację, by przedłużyć żywotność urządzania, a jednocześnie wpłynąć na jakość pracy. Bardzo istotne jest właściwe czyszczenie piły z różnego rodzaju trocin i pyłów, a jednocześnie zastosowanie właściwych rodzajów oleju zalecanego przez producenta.


Niezwykle istotne jest także, aby parę razy do roku przeprowadzać regulację. W tej sytuacji zaczynamy od precyzyjnego sprawdzenia stanu świecy zapłonowej czy filtra powietrza.
piła
Author: GARDENA
Source: GARDENA
Niezwykle istotna jest także kontrola naciągu łańcucha. Nie powinien być ani zbytnio naciągnięty, ani również zbytnio luźny. Warto jest także na bieżąco kontrolować, czy rozmaitego rodzaju trociny nie zapchały dopływu oleju. Niezwykle istotne jest również odpowiednie smarowanie łańcucha. Jeśli zaniechamy tych czynności, nasza piła nie będzie działać we właściwy sposób.

Sprawna piła, z odpowiednio wyregulowanym silnikiem i łańcuchem, będzie nam służyła przez wiele lat bez zbędnych kłopotów. Szczególnie jeśli nabędziemy model jak najlepiej dopasowany do naszych oczekiwań od godnego polecenia producenta. Wtedy będziemy mieli pewność wieloletniej pracy naszego urządzenia - .

Na wszelkie sprzęty tego typu zawsze producent daje gwarancję na określony czas. Jeżeli zauważamy, że zakupiona piła szwankuje, powinniśmy jak najszybciej skorzystać z praw, jakie nam przysługują. Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju problemy w funkcjonowaniu piły, mogą nie tylko negatywnie wpływać na jakość naszej pracy, ale również zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Należy więc dbać o odpowiednią konserwację piły, a jednocześnie interweniować, gdy tylko pojawią się jakiekolwiek kłopoty w jej działaniu.

Tags: Silnik, piła, bezpieczeństwo, producent