Jak sprawić, by nasz ogród rozkwitał na wiosnę?

Posted on 16/05/2021 8:28am

Najświeższe tendencje w tworzeniu ogrodów wyznaczają inspiracje ekologiczne. Bardzo modna staje się naturalność i swoboda w ogrodach, a kreatorzy twierdzą, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym lepszy rezultat osiągniemy. Naturalny ogród nie powinien stanowić kopii natury, a dawać poczucie obcowania z nią.

Jeśli mieszkamy w dużym mieście i odczuwamy brak zieleni, założenie ogrodu, będzie wspaniałym pomysłem. Najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarkę usług, których poszukujemy i miasta, np. „firmy ogrodnicze” albo "zakładanie ogrodów”.
Funkia
Author: SleepingBear
Source: http://www.flickr.com/photos/sleepingbear/259327812/
Trendy w zakładaniu ogrodów promują styl ekologiczny - ogród ma być zbudowany w zgodzie z naturą. Obok naturalnych, często dzikich roślin, popularnością cieszą się takie materiały, jak kamień i drewno. Rezygnujemy natomiast ze wszystkiego, co sztuczne, czyli z plastiku lub szkła.

Po więcej info serdecznie zapraszam na (https://kesbet.pl/produkty/donice-betonowe/) stronę www. Nie czekaj - polepsz swoją wiedzę na tentemat omówiony w artykule.

Dzikie rośliny robią dzisiaj zawrotną karierę. Projektanci kompilują ją często z nieuchwytnymi i delikatnymi trawami ozdobnymi, lub sadzą samodzielnie, naśladując naturę np. pośród żwiru. Rabatki kwiatowe otrzymują dzięki temu bardzo naturalny wygląd, przypominając dzikie łąki. Kreatorzy ogrodów, nie stronią od budowania warzywników, rabat ziołowych, winnic, czy piwniczek w skarpach. Istotne miejsce mają kompostownik i sad. Coraz częściej tworzy się ogrody aranżacje ogrodu przyjazne również dla zwierząt. W tym celu wieszamy w ogródkach budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Stosujemy również nowe przyjazne dla środowiska materiały, używamy baterii solarnych i stawiamy na bioróżnorodność.Obok naturalnej roślinności, w nowoczesnych ogrodach, nie rzadko pojawia się woda. Przyciągające wzrok kaskady, strumyki, oczka wodne oraz stawy, doskonale prezentują się z ozdobnymi trawami. Woda uspokajająco szemra, malowniczo odbijając w swoim lustrze piękne widoki. Oczka wodne są bardzo często faliste, ozdobione kamieniami. Odchodzimy od ostrych kątów, które wymagałyby wzmożonej pracy, wszystko ma wyglądać jak wykreowane przez naturę. Jeśli zatem pragniemy sprawić sobie łąkę w środku tłocznej metropolii lub posiadamy już ogród, który wymaga odświeżenia, najlepiej udajmy się po pomoc do ekspertów. W tym celu możemy skorzystać z potęgi internetu, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie frazy, np. „projekty ogrodów”.
Więcej na

Tags: oczka wodne, Kompostownik, materiały, budki lęgowe, łąki