Jak nauczyć się jeździć konno?

Posted on 26/06/2021 12:17pm

Konna jazda to wyjątkowy sport, bowiem możemy uprawiać go bez względu na swój wiek. Co trzeba wiedzieć przed pierwszą lekcją konnej jazdy a także w jaki sposób się do niej przyszykować, ażeby ustrzec się kontuzji?


Najsporzej wątpliwości wzbudza ubiór jeździecki.


ziemia
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com


żywienie koni
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu


Afryka
Author: By PhotosEcosse
Source: http://www.flickr.com
Frapujesz się, czy do stadniny powinniśmy przywieźć z sobą bryczesy (spodnie, jakie chronią przed obtarciami), sztyblety (buciki do jazdy konnej) i sztylpy (ochraniają łydki)? Czy trzeba posiadać toczek (hełm)? Konna jazda jest to sport niezwykle przyjemny jak też odprężający. Nie wolno jednak zapomnieć, iż przytrafiają się upadki. Pamiętaj, aby przenigdy nie wsiadać na konia bez toczka. Jest to niezwykle istotne, bowiem nakrycie głowy zabezpieczy przed możliwymi urazami. Pierwszy toczek wypożyczysz w stadninie, a za pomocą specjalnego pokrętła dopasujesz jego rozmiaru do obwodu głowy. Trener pokaże ci, w jaki sposób sprawdzić, czy kask nie jest za wielki. Dzieci ponadto muszą uczyć się konnej jazdy w specjalnej ochronnej kamizelce.

Jeśli jesteś pewien, że ten temat okazał się dla Ciebie absorbujący, to sprawdź, że również praktyczna witryna (https://e-hunter.pl/transportery-dla-psow) posiada podobnie ważne informacje - kliknij tu.

Profesjonalny strój na początku nie będzie potrzebny. Nowy uczeń musi poznać konia i jego obyczaje, jak wygląda żywienie koni, oraz nauczyć się go siodłać i czyścić. Dlatego na pierwszych lekcjach jazdy konnej zamiast specjalistycznych bryczesów starczą leginsy czy też dresy. Bryczesy nie mogą posiadać szwów po wewnętrznej stronie, aby nie ocierały ud. Na pierwszą jazdę nie musisz również nabywać specjalnego obuwia. Wystarczą kryte buty na płaskiej podeszwie.


Nie potrzebujesz też profesjonalnych ciuchów - pamiętaj jednak, aby ubiór nie krępował twych ruchów.

To nie kres ciekawych wpisów. Chcesz inne? Więc zamieszczam tutaj mój odnośnik (www.sklep.acana.com.pl/) do świeżej witryny. Czytaj bez przeszkód.

Z zakupem profesjonalnego kostiumu lepiej zaczekać do momentu oswojenia się ze zwierzakiem a także zdobycia kluczowych jeździeckich umiejętności.

Tags: buty, WC, zakup, strony, kupować