Jak działa elektryczna obroża dla psiaka?

Posted on 02/04/2022 7:37am

Narzędzie którym jest elektryczna obroża dla pieska jest to alternatywa dla tych właścicieli psów którzy z przeróżnych względów nie mogą albo nie pragną skorzystać z fachowej pomocy tresera.


Pies z kamerą Gopro
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com
warsztaty
Author: Olger Fallas
Source: http://www.flickr.com


Są również takie przypadki jak też kłopoty z pieskiem iż nawet najlepszy treser jest wobec nich bezsilny i w podobnych sytuacjach z pomocą przychodzi obroża elektryczna dla psa (sprawdź te propozycje). Nie jest to jednakże rozwiązanie, które może być lekarstwem na całe zło. Przy poniektórych problemach z czworonogiem, takich jak agresja u psów wskazane jest użytkować obroży elektryczne według wskazówek tresera, jaki fachowo zidentyfikuje problem z psem i udzieli wartościowych wskazówek aby kłopot tenże za pomocą elektrycznej obroży rozwiązać, a nie nieumyślnie zaognić. Według producentów tego typu sprzętów tresura czworonoga w jakiej stosowana jest obroża elektryczna możemy rozpocząć już kiedy czworonóg zna podstawowe komendy oraz skończył parę miesięcy - zazwyczaj przyjmuje się, iż wiek psa pół roku jest takowym momentem, iż piesek kojarzy związki przyczynowo - skutkowe jak też jest sens stosowania tego typu obroży do poskromienia jak też korekty niechcianych postępowań u piesków.


obroża elektryczna dla psa
Author: Jeffrey Beall
Source: http://www.flickr.com


Czy każdy czworonóg może użytkować elektrycznej obroży? Nieomal każdy. Wymogiem jest naturalnie jego wiek albowiem zbyt młode psy nie wiążą odpowiednio związków przyczyny oraz skutku na czym opiera się odpowiednio prowadzona tresura psa z elektryczną obrożą.


Przed pierwszym zastosowaniem tego typu środka treningu warto też sprawdzić stan zdrowia pieska i spotkać się w tym celu z weterynarzem. Na rynku jest istotnie ogromny wybór tego rodzaju narzędzi. W sprzedaży możesz też dostać elektryczny pastuch dla psa.

Tags: weterynarz, zwierząt, elektryczne