Jak dbać o pupila?

Posted on 14/02/2020 7:28am

Niekiedy bardzo trudne jest utrzymanie psa w odpowiedniej czystości. Regularne dbanie o pupila służy nie tylko urodzie, lecz także higienie, zdrowiu i ochronie przed pasożytami. Podstawowym narzędziem jest grzebień, szczotki i szampony dla psów, ale by właściwie zadbać o swojego pupila, należy dobrać ją do jego sierści. Jeśli pies wraca do domu ubrudzony albo nieprzyjemnie pachnie, musi zostać koniecznie wykąpany.
To jednak nie powinno odbywać się często, normalnie starczą dwie lub trzy kąpiele rocznie. Mogą być wtedy używane tylko specjalne szampony dla psów (zobacz szampony dla psów w sklepie Pupila nie należy myć szamponami dla ludzi, ponieważ skóra zwierząt ma inne pH, a nieodpowiedni źle dobrany specyfik podrażnia i uczula. Z czynnością obcinania pazurów można zwrócić się do weterynarza albo psiego fryzjera. Kto chce zrobić to sam, powinny być do tego użyte nożyczki albo cążki do pazurów. Gdy obcina się pazury już od najmłodszych lat to jest to idealny sposób by przyzwyczaić psa do tego zabiegu - sprawdź ofertę sklepu zoologicznego: .Author: www.Future-Toys.pl
koty to bardzo czyste zwierzątka. Myją się by usunąć z sierści brud i kurz ale także nieprzyjemne zapachy. Czasami jednak umycie kota jest nieuniknione. Do tego używać należy tylko szamponów dla kotów. Pomogą one we właściwej pielęgnacji skóry i sierści naszego pupila. Powinno się pamiętać o systematycznym wyczesywaniu – szczotki dla kotów to konieczność. co jakiś czas u kotów trzeba przeprowadzać pielęgnację uszu i oczu. Kotom domowym trzeba obcinać pazury. Zabieg nie jest skomplikowany, ale wymaga ostrożności. służą nam do tego specjalne nożyczki do kocich pazurów.

Zdrowie psa czy kota powinno być priorytetem każdego właściciela. Internetowy sklep zoologiczny pomoże Ci w wyborze odpowiednich akcesoriów - .

Czy podoba Ci się ciekawa informacja w tym wpisie? Masz ochotę na jeszcze? Zatem zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej nowej witryny.

Nie powinno być to ciężkie zadanie, ponieważ nasi czworonożni przyjaciele są na ogół bardzo mocnymi i odpornymi zwierzętami. Priorytetem powinno być codzienne sprawdzenie, czy zwierzak czuje się dobrze: ma zdrową sierść, zimny nos, ożywione i wesołe zachowanie. Przy najmniejszych oznakach braku zdrowia trzeba skonsultować się z lekarzem.

Tags: nożyczki, pies, sierść, koty, weterynarz, pazury