Inwentaryzacja ochranianych gatunków zwierząt i także roślin - sprawdź, co jest pod ochroną

Posted on 19/05/2019 7:32am

Wszelka inwestycja budowlana zdoła interweniować w środowisko naturalne oraz zagrażać różnym gatunkom roślin czy zwierząt na danym terenie. Toteż przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy zawsze trzeba starannie i drobiazgowo omówić jej plan i daną inwestycję. Istnieje wiele chronionych gatunków roślin i zwierząt, wobec tego w okręgach, w których ich występowanie jest wysokie nie powinno ingerować się w naturalne środowisko w szczeblu zagrażającym owym gatunkom.
Przy projektowaniu różnorodnych inwestycji, bierze się pod uwagę nadzór chiropterologiczny, szczególnie w przypadku wycinki lasów. Wycinanie drzew nie może odbywać się w rodzaj niekontrolowany, gdyż lasy mają ważkie znaczenie dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Ich wycinka zdołałaby wywołać wysokie zagrożenie dla fauny oraz flory, a osłona zwierząt i roślin byłaby jeszcze trudniejsza. Prócz nadzoru chiropterologinczego, często wypada także przeprowadzić nadzór ornitologiczny, za który odpowiedzialny jest fachowy, profesjonalny ornitolog.

Po przeczytaniu naszego artykułu kusi Cię, żeby pozostawić na naszej stronie swoje komentarze na nasz temat (https://krevetki.pl/)? Nie czekaj! Każda opinia jest dla nas kluczowa.

Decydującym celem ornitologa jest szczegółowe sprawdzenie określonej strefy, na jakiej będą wykonywane prace inwestycyjne. Gruntowne zbadanie terenu pozwoli ustalić, czy aranżowane prace będą posiadały jakiś większy wpływ na żyjące tam ptaki.
roślina
W przypadku jakiejkolwiek inwestycji powinna nastąpić dokładna i precyzyjna inwentaryzacja chronionych gatunków przeprowadzona przez doświadczonych i profesjonalnych ekspertów. Dzięki fachowemu nadzorowi będzie wolno ustalić, jaki rodzaj prac może być realizowany na konkretnym terenie i czy nie będzie posiadał on ujemnego wpływu na znajdujące się tam gatunki roślin oraz zwierząt. Należy pamiętać, iż samowolne wycinanie lasów czy przeprowadzanie różnorodnych inwestycji jest nielegalne i z pewnością nie można zabierać się za to na własną rękę.


Grozi to niezwykle znacznymi sankcjami karnymi, w szczególności grzywną. Zawsze musi być wykonana szczegółowa inwentaryzacja chronionych gatunków roślin i zwierząt, a także fachowy nadzór. Dopiero po pewnym czasie można ustalić rodzaj prac, jakie zdołają być wykonywane na konkretnym terenie.

Tags: zwierzęta, flora