Donice samonawadniające dla zabieganych admiratorów kwiatów

Posted on 25/12/2020 12:00am

Najczęściej kochamy rośliny w domu albo na balkonie, ale co zrobić, kiedy nie mamy czasu, czy głowy, aby pamiętać o ich podlewaniu.


Donice balkonowe z podlewaniem to nadzwyczaj komfortowe jak też praktyczne podejście dla tych wszystkich, jacy chcą radować się ślicznymi kwiatami bez przymusów codziennego podlewania ich.
chatka, domek letniskowy


Zobacz jak funkcjonują doniczki Lechuza z podlewaniem oraz na co zwrócić uwagę, selekcjonując taką doniczkę.


doniczki lechuza
Author: TruffShuff
Source: http://www.flickr.com


Aktualnie w sklepach ogrodniczych skrzynek balkonowych jest całe morze. To powoduje, iż nawet kupno tak banalnego obiektu którym jest doniczka staje się trudniejszy niż zakładaliśmy. W takim wypadku zawsze wskazane jest jest zwracać uwagę na nowości - donice lechuza. Taką nowością są donice z nawadnianiem.

Intrygujący materiał? Jeśli tak myślisz, to kliknij tutaj, w serwisie aranżacja ogrodów, który w tamtym miejscu się znajduje, także jest coś wartościowego!

Jest to nadzwyczaj prosty i wygodny sposób na wyeliminowanie denerwujących czynności, którymi jest ciągłe nawadnianie roślin, a odpowiednio skonstruowane skrzynki balkonowe z nawadnianiem pomogą nie tylko zapewnić roślinom stały dopływ wilgotności ale także uchronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów . Z reguły są to donice na wymiar z podwójnym dnem - w dolnej przegródce akumuluje się woda, jaka stopniowo przesiąka do znajdującej się wyżej przegródki z ziemią jak też roślinami - zobacz. Pomimo, iż roślinki tak bardzo kochają wodę, nie należy jednakże przesadzać z jej dozą.

Czy masz ochotę przeanalizować nowe materiały na opisywany tu problem? Kliknij więc ten link i przeczytaj więcej porad tutaj o zbliżonej tematyce.

Jeśli więc w doniczce z nawadnianiem będzie za dużo wody, roślinki mogą zacząć chorować.
Dlatego jeśli decydujemy się na kupno takowej donicy, warto wybrać model zaopatrzony w specjalny zawór, jaki zapewnia spuszczanie nadwyżki wody z doniczki.

Tags: balkon, doniczki, komfort, roślin