Czym karmić konia? Sprawdź, które pasze są szczególnie rekomendowane dla koni sportowych

Posted on 02/04/2022 7:30am

Kwestia karmienia konia, który spędza właściwie całe życie w gospodarstwie bez wątpliwości jest niezwykle ważna, jednakże nie tak, jak w przypadku koni wyścigowych.
One zwykle potrzebują specjalistycznej paszy, która powoduje, iż ich organizmowi łatwiej jest budować mięśnie, a równocześnie tak duży wysiłek fizyczny nie jest dla nich mocno obciążający. Dzisiaj radzimy, jakie warunki powinna spełniać pasza dedykowana dla koni wyścigowych.


pasze dla koni sportowych
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Po co specjalna karma?


Właściwie dostosowane pasze dla koni sportowych pomagają organizmowi konia w szczególności na przyzwyczajenie się do coraz mocniejszego wysiłku - jeśli koń trenuje na poważnie, wówczas obciążenia związane z treningami stopniowo są zwiększane, wobec czego organizm zwierzęcia musi właściwie za każdym razem dać z siebie coraz więcej. Równocześnie pasze dla koni sportowych posiadają składniki, które przyspieszają regenerację po dużym wysiłku fizycznym, a również znacząco zmniejsza podatność zwierzęcia na kontuzje oraz pozwala ograniczyć negatywny wpływ ogromnego stresu na organizm.

Z pewnością przyda Ci się kluczowa witryna, jeśli pragniesz przeczytać sporo wiadomości na ten temat. Zachęcamy zatem, abyś wszedł w poniższy link.

Dzięki właściwie dobranej paszy zwierzę będzie w stanie dawać z siebie wszystko praktycznie na każdym treningu, a zwłaszcza na zawodach, zatem bez wątpienia jest to w przypadku koni wyścigowych niezbędne.


Co musi zawierać taka pasza?


Pasze dla koni sportowych powinny zawierać przede wszystkim dużo aminokwasów, które pozwalają na szybką regenerację po zawodach, a równocześnie stanowią istotny budulec dla stale rozwijających się mięśni zwierzęcia.
Dodatkowo niewątpliwie dobrze sprawdzi się dostosowany do potrzeb zwierzęcia zestaw mikro- oraz makroelementów, które pozwolą uniknąć nagromadzania negatywnych efektów treningów jak na przykład pocenie się czy nadpobudliwość lub poddenerwowanie.

Tags: pies, koń, karma