Czym jest obroża, do czego funkcjonuje i jakie są jej typy?

Posted on 20/06/2023 8:29am

Wiele niewiast usłyszało w przeszłości od znajomych czy nawet od rodzicielki, że ażeby mieć w budynku spokój, należałoby trzymać swojego partnera krótko.
Nie należy odczytywać takich słów dosłownie, chociaż z drugiej strony twierdzi się, że to pies czasem wyprowadza człowieka na wędrówkę nie zaś na odwrót.


akcesoria
Author: Almette
Source: Almette


Mieszkanie na sprzedaż
Author: Loozrboy
Source: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/


Co prawda to człowiek utrzymuje psiaka na uwięzi, jednak "jednostką napędową" jest wszakże nasz kochany czworonóg. Podążając z nim na spacer ( zobacz także ) co wziąć na spacer z psem warto jest jednak mieć niektóre narzędzia. Posiadanie czworonoga to przecież duża odpowiedzialność, jaka powiększa się jeszcze bardziej, jeśli mamy duże zwierzę. Potrzebna jest zatem smycz, zakładany na pysk kaganiec i obroża na szyję. Jak powszechnie jest wiadome jest to zakładany pod głowę pasek albo łańcuszek, do jakiego mocuje się wymienioną Smycz. Zezwala ona w stosunkowo komfortowy wariant kontrolować postępowanie zwierzęcia tak, żeby podczas spaceru nie doszło do najmniejszego nieprzewidzianego wydarzenia.


Jest przykładowo obroża skórzana, łańcuszkowa czy też kolczatka. Warto również dodać, iż takowy składnik funkcjonuje nie tylko do wkładania go na szyję psa, ale także przykładowo kota lub fretki. Najczęściej wszakże wykonywane okazują się być one na wymagania kynologiczne i z niniejszym związane są także rozmiary tego typu oprzyrządowania.
A gdzie można zakupić takową obrożę? Naturalnie w markecie zoologicznym lub zwyczajnie w Internecie. W tamtym miejscu też moglibyśmy szybko zobaczyć wszelkie propozycje oraz przykładowo porównać wszelkie wersje.

Tags: czas, zakup, Smycz, zoo, obroża