Czym ekologicznie zasilać ogród?

Posted on 18/08/2017 7:39am

Bardzo dużo ludzi, którzy są dumnymi właścicielami pobliskich ogrodów decyduje się na rezygnację z wykorzystania sztucznych środków nawozowych. Co wówczas można wykorzystać w przydomowych ogródkach zamiast nich? Już od jakiegoś czasu wśród sympatyków ogrodnictwa istną furorę robi mączka skalna.


zadbany ogród
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Popularna mączka skalna będzie lepszym z wielu obecnie naturalnych środków, którymi można zastępować nawozy sztuczne. Biorąc pod uwagę jej wykorzystanie w swych ogródkach ma się gwarancję, że rosnące w nich rośliny otrzymają niezastąpione im do wzrostu elementy pokarmowe. Wykorzystując mączkę skalną nie tylko dostarczymy roślinności niezbędnych składników pokarmowych, ale ponadto spowodujemy, iż w glebie nastąpi rozwój mikroorganizmów, jakie zapobiegają grzybowym chorobom roślin - nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć. Pojawia się mimo wszystko pytanie: gdzie można kupić mączkę skalną? Hurtownia kamienia może być jednym z miejsc, gdzie prowadzona jest sprzedaż naturalnego nawozu mącznego. Hurtownia kamienia prowadzi w takim wypadku sprzedaż kamieni naturalnych, z jakich produkowana jest mączka.


skalniak
Author: Waldemar Jan
Source: http://www.flickr.com
Mączka skalna jest nie tylko nawozem ekologicznym, lecz również nawozem bardzo tanim. Do tego ma ona niesłychanie bogate wykorzystanie. Można ją wykorzystać nie jedynie do uprawiania roślin warzywnych, lecz również drzewek oraz krzewów owocowych. Wśród asortymentu mączek skalnych dostępne są chociażby mączki bazaltowe oraz granitowe. Pierwszy raz mączka skalna do nawożenia roślin była zastosowana już w XIX wieku. Następnie została bardziej zapomniana, wtedy istniała wielka fascynacja mimo wszystko sztucznymi specyfikami nawożącymi - sprawdź tutaj. Obecnie jednak ma ona prawdziwy renesans. Po mączkę z granitu bardzo chętnie sięgają osoby, które uprawiają w swoich ogrodach kwiaty, jakie znacznie lepiej czują się w kwaśnym podłożu. Taką roślinność jest chociażby zyskująca ogromną popularność żurawina. Możesz ją zastosować także do zasilania lubiących kwaśne podłoże azalii ogrodowych. Z drugiej strony odmiana bazaltowa, jaka jest niezwykle wzbogacona w wapń, dobra jest do stosowania w uprawie odmian roślin, które preferują mniej kwaśną glebę. Obie mączki będą niezwykle tanim oraz ekologicznym sposobem nawożenia roślinności.

Tags: Żurawina, czas, pytanie